btbilgi

Yavaş yavaş tüm ev cihazları bağlantılı hale gelmeye başladı, çay ve kahve makineleri de bu trendden geri kalmayacak. Keyway Innovations isimli firmanın tasarladığı Wi-Fi bağlantılı çay demliği Qi Aerista, size mükemmel çayı sunma iddiası ile geliyor.

Gartner firması 2020 yılında dünya çapındaki Nesnelerin İnterneti (Internet of Things – IoT) ağının 20,8 milyar cihazdan oluşacağını öngörüyor. Qi Aerista bu tarihe şimdiden hazır. Cihaz 6 farklı demleme programı ile, ister sıcak ister soğuk olsun size mümkün olan en lezzetli çayı yapmayı hedefliyor. Eğer çayınızı koyu demli veya sütlü seviyorsanız, cihaz bunu da yapabiliyor; bitki çaylarınızı da tam istediğiniz gibi demleyebiliyor. Özel infüzyon teknolojisi ile çayınız her seferinde aynı kalitede hazırlanıyor.

Akıllı telefonunuza Wi-Fi üzerinden bağlanan akıllı çay yapıcı, hem çay pişirme sürecini kontrol etmenizi sağlıyor, hem de programlarda her türlü özelleştirme yapmanıza imkan veriyor. Demleme sonunda sizi uyarıyor, online veritabanı sayesinde farklı çay çeşitlerini keşfetmenizi sağlıyor ve çay deneyimlerinizi sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. Hatta uygulama üzerinde bir çay günlüğü bile tutabiliyorsunuz. Cihaz ayrıca bir su ısıtıcısı olarak da kullanılabiliyor, bu fonksiyonda belli bir sıcaklıkta su kaynatabiliyorsunuz.

Qi Aerista’nın üreticisi firma, piyasaya çıkış için bir Kickstarter kampanyası başlatmış. 899 Hong Kong Doları (yaklaşık 115 ABD Doları) bağış ile cihazı önsipariş edebilirsiniz. Bu akıllı çay demleyicisinin piyasaya çıkış tarihi ise 2017’nin ortasını bulacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.