btbilgi

Enerji alanında düzenlenen EIF Energy Challenge, bu sene üçüncü etkinliği ile sektörde kendi çapında tek olmaya devam ediyor. EIF Uluslararası Enerji Kongresi dahilinde gerçekleştirilen yarışmaya, beş üniversiteden ekipler katıldı. “Petrol Ürünleri” temalı yarışmanın birincisi ODTÜ’den gelen takım oldu.

OMV Petrol Ofisi A.Ş.’nin sponsorluğunu yaptığı yarışmada ODTÜ, İTÜ, Erciyes, Batman ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi yer aldı. “Energy Challenge” kurul başkanlığını yapan İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, konu ile ilgili şunları söyledi: “Öğrencilerimizin sektörümüzü daha yakından tanımalarını ve mesleki donanımlarını geliştirmelerini destekleyerek ödüllendiriyoruz. Öğrencilerin çalışma hayatına girmeden böyle etkinlikler içerisine girmesi bizim için çok önemli.”

Petrol temalı EIF Enerji Yarışması’nda ODTÜ birinci

Öğrenciler yarışmada Akaryakıt, Yağlama Yağı, Eko-sürüş ve Güncel Petrol Sektörü alanlarında çeşitli sorulara yanıt verdiler. Yarışmayı takım olarak Ortadoğu Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü, kişisel dalda ise Nizami Abbasov kazandı. Kazananlar çeşitli hediyelerin yanı sıra, OMV Petrol Ofisi A.Ş.’de gerçekleşecek oryantasyon programına katılım hakkını da elde ettiler.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.