btbilgi
Dell EMC birleşmesinde tatlı rekabet
Dell EMC Ülke Müdürü Sinan Dumlu, Dell EMC Ülke Müdürü Didem Duru

Dell EMC Kurumsal Çözümler Günü 2016 11 Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Dell ve EMC’nin çözüm ortakları 7 Eylül 2016’daki birleşmenin kamuoyuna ilan edilmesinin ardından ilk kez aynı ortamda bir araya geldi.

Aslında bu gün pek çok açıdan ilklerin günü idi. Mevcut birleşmenin yansımaları olarak pek çok ülkede olduğu gibi, Türkiye’de de şu anda Dell EMC koltuğu için 2 ülke müdürü var. Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru, Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu. Şu anda ikisi de işinin başında olan ülke müdürlerinden biri 2017 başı itibari ile Dell EMC Türkiye operasyonunu yönetecek.

Dell ve EMC’nin birleşeceği 2015 sonbaharında duyulmaya başmamış, 7 Eylül 2016’da da kammuoyuna açıklanarak resmiyet kazanmıştı. Yeni adı ile Dell EMC birleşmesi 67 milyar USD ile şu ana kadar görülen birleşmeler içinde sektöründe hatta dünyadaki en yüksek rakamlı birleşme tarihteki yerini almıştı.

Bu birleşme ile Dell sektöründeki en büyük sermaye büyüklüğüne sahip özel şirket oldu. Dell EMC ile sadece bu iki markayı birleştirmedi. Pek çok alt marka ile uçtan uca çözüm sağlayacak bir şirket olma hedefinin de büyük bölümünü başardı. Aslında ‘Michael Dell’in vizyonu neydi’ xTRlarge olarak Dell EMC’nin iki genel müdürüne de ayrı ayrı sorduk. Dell EMC’nin iki ülke müdürünün de birebir ifadeleri ile aktarmaya çalıştık.

Dell EMC Birleşmesi’nin müşterilerine getirileri

Yorumlar

btbilgi
1
2
3
4
PAYLAŞ
TRT'de 1990 yılında başladığı profesyonel iş hayatına, özel sektörde ve özel kanallarda farklı programların yapımcılığı ile devam etti. Milliyet Grubu'nun dergilerinde ve Interpro Grubu yayınlarında yazı işleri müdürlüğü ve editörlük görevleri üstlendi. Avrasya’nın en büyük ticaret platformu "CeBIT Bilişim Eurasia" markasının pazarlama iletişimi faaliyetlerini kurguladı ve yönetti. Farklı sektörlerdeki pek çok marka için iletişim konusunda danışmanlık hizmetleri verdi. Şu anda xTRlarge'ın Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır.