btbilgi

Samsung’un başı elektronik eşyalarıyla dertten kurtulmuyor. Galaxy Note 7’den sonra şimdi de çamaşır makinesi problemleri çıktı. Firmanın çamaşır makinelerinden bazılarının kapaklarının yıkama sırasında açıldığı belirtiliyor. Hatta bir kullanıcının bu sorun yüzünden çenesinde kırık oluştuğu rapor edildi.

Bu olaylar üzerine, şirket Mart 2011 ve Kasım 2016 tarihleri arasında üretilen üstten kapaklı çamaşır makinelerinde hata olabileceğini söyledi. Bu sorun firmanın 34 model çamaşır makinesinde tespit edilmiş. Şimdiye kadar bu konuyla ilgili 733 şikayet ve 9 adet yaralanma şikayeti alınmış.

Samsung ABD'de milyonlarca çamaşır makinesini geri çağırdıGalaxy Note7’de de benzer bir sorun yaşanmıştı ve Güney Kore’li şirket pil problemleri yaşayan 2,5 milyon akıllı telefonun geri çağırılmasını istemişti. Samsung çamaşır makinelerini geri çağırdığını duyurduktan sonra bir açıklama yaptı. Açıklamada, bahsedilen çamaşır makinelerindeki tamburlarda denge kaybı olabileceği, aşırı titreşim sonucunda da üst kapağın çamaşır makinesinden ayrılabileceği belirtildi. Suya dayanıklı ve ağır cisimlerin çamaşır makinesinde yüksek hızda yıkanması sırasında yaralanma riski oluşturabileceği açıklandı. Ancak bazı kullanıcılar normal kullanım esnasında da patlama olduğunu söyleyerek Samsung’a dava açtıklarını iletmiş durumdalar.

Samsung Electronics Amerika’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olan John Herrington, “Önceliğimiz evdeki güvenlik risklerini azaltmak ve geri çağırdığımız ürünlere cevaben kolay ve basit seçenekleri kullanıcımıza sunmaktır. Evlerdeki sorunları en aza indirmek için Amerika Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu ile hızlı ve işbirliği içinde çalışıyoruz” dedi. Yaşanan problemlerin önden yüklemeli çamaşır makinelerinde oluşmadığı da hatırlatıldı.

Ayrıca Samsung hatasını telafi etmek için kullanıcılarına iki seçenek sundu. İlk seçenek, kullanılan çamaşır makineler için bir yıl boyunca ücretsiz evde tamirat hizmeti sunmak. İkinci seçenek ise Samsung veya başka bir markadan alabilecekleri çamaşır makinesi tutarında hediye çeki vermek. Burada ise tekrar tercih edilmek için bir adım daha atılıp, kullanıcı yeni makine için Samsung’u seçerse 150 dolarlık bir indirim uygulanıyor. Aynı zamanda yeni ürünün nakliye ve montaj masrafları da Samsung tarafından karşılanacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.