btbilgi
1478242614_sabanc___holding_ceo_su_zafer_kurtul
Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul

Sabancı Holding’in konsolide satışları; 2016 yılının ilk dokuz aylık döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artarak 25 Milyar 551 Milyon TL oldu. Sabancı Holding’in yılın ilk dokuz ayındaki net kârı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artarak 1 Milyar 890 Milyon TL olarak gerçekleşti. Sabancı Holding’in toplam varlıkları 30 Eylül 2016 itibari ile 290 Milyar 567 Milyon TL’ye, toplam konsolide özkaynakları ise 22 Milyar 530 Milyon TL ‘ye ulaştı.

Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul; Sabancı Holding’in dokuz aylık performansına ilişkin şunları söyledi: “2016 yılının ilk dokuz ayında oldukça başarılı bir dönem geçirdik. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Sabancı Holding olarak hedefimiz; faaliyet gösterdiğimiz her alanda hızlı büyümeyle içinde bulunduğumuz sektörlerdeki liderliğimizi korumaktır. Bu dönemde 3 Milyar TL yatırım yaptık. Son beş senede yapılan yatırım miktarımız ise 22 Milyar TL’yi aştı.”

Yatırımlarının büyük bölümünü Türkiye’ye yaptıklarını da belirten Kurtul, Sabancı Topluluğu’nun inovasyon ve AR-GE’deki gücünü daha da arttırmak ve faaliyet gösterdikleri her alanda daha fazla çalışıp daha fazla üreterek Türkiye’ye faydalı olmaya, paydaşlarına da daha fazla değer yaratmaya devam edeceklerini söyledi.

Biz Sabancı Topluluğu olarak çalışanlarımızla biz büyük bir aileyiz. Ülkemize ve çevremize olan sorumluluğumuzun hep farkında olduk. Sabancı Vakfı’mız 42 yıldır Türkiye’de kadın, genç ve engelli bireylerin daha iyi yaşamaları için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Ülkemizin dört bir yanındaki kalıcı eserlerimiz, ödül programlarımız ve bugüne kadar verdiğimiz 42 binden fazla burs ile geleceğe çok daha güvenle bakıyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’nin Sabancı’sı olarak, yabancı ortaklarımızla ve çalışanlarımızla birlikte ülkemiz ve paydaşlarımız için çalışmaya, üretmeye ve değer yaratmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda 2016 yılının ilk dokuz aylık bölümünde de başarılı performansımıza katkıda bulunan hissedarlarımıza müşterilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Daha fazla detay için

Yorumlar
btbilgi
1
2
3
4
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.