btbilgi

Z kuşağının hiç tanımadığı efsane telefonlardan bugüne çok şey değişti. Tüketici beklentilerinin değişmesi ile beraber Alcatel 2000’li yıllarda çıktığı Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. Yeni nesil akıllı telefonlarında genç neslin ilgisini çekecek ürünlere odaklandı.

Mayıs ayında resmi olarak Türkiye ofisini açan Alcatel, IDOL 3 serisi ile birlikte Kasım başında akıllı telefon pazarında resmen yerini aldı. Fiyat performans odaklı IDOL 4 ve POP 4S serisini bu ayın sonunda piyasaya sürecek, ilerleyen zamanlarda yeni sürprizler ile karşımızda olacak.

VR gözlük Alcatel IDOL 4’te standart, konsol kalitesinde 3D oyun deneyimi

idol_4_metal_silver_1

Kutusundan VR- Sanal gerçeklik gözlüğü ile çıkan Alcatel IDOL 4, özelleştirilmiş Android deneyimini artıran boom tuşu, zengin multimedya özellikleri, profesyonel kalitede kamerası, Waves ile yaptığı iş birliği ile gelen yüksek ses kalitesi sayesinde özellikle oyun ve film severlere farklı bir deneyim yaşatacak.

Boom tuşunun dayanılmaz hafifliği
Kullanıcılar favori uygulamalarını Boom tuşuna atayıp, yalnızca tek tuşta kameralarını açıp çekim yaparken, fotoğraf galerisine ulaşıp paylaşım yapabiliyor.

Qualcomm Snapdragon 617 işlemcisi ile IDOL 4, konsol kalitesinde 3D oyun, gelişmiş fotoğraf ve video deneyimi ve ev sineması kalitesinde ses deneyimi sunuyor. İşlemci özellikleri olan X8 LTE modem ve 802.11ac Wi-Fi bağlantı sayesinde çok yüksek indirme hızlarına ulaşılabiliyor. Alcatel IDOL 4’ün Türkiye’deki satış fiyatı 1099 TL’den başlayacak.

Kişiselleştirilmiş özellikleri ile Alcatel POP 4S

pop-4s_dark-gray_special

MediaTek’in Helio P10 (MT6755M) işlemcisi ile Alcatel POP 4S, 2GB RAM ve 16GB depolama alanına sahip. 5.5 inçlik Full HD çözünürlüklü ekranı olan POP 4S’in 13 megapiksel çözünürlüklü arka ve 5 megapiksel çözünürlüklü ön kamerası bulunuyor.

Büyük sensör ve ultra hızlı odaklama özellikleri ile öne çıkan ve 999 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak POP 4S, ön gözünde parmak izi tanıma özelliğiyle kişisel bilgileri de koruyor.

alcatel_tamer
Alcatel Türkiye Ülke Müdürü Tamer İşibilen

Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik’te bulunan 160’ı aşkın ülkede var olan TSL’in Türkiye’de Alcatel olarak var olacağını vurgulayan Alcatel Türkiye Ülke Müdürü Tamer İşibilen ileriye yönelik hedefleri ile ilgili şunları söyledi “Alcatel Türkiye ofisi olarak pazara güçlü giriyoruz. İlerleyen zamanlarda 2 in 1 tabletler, çocukların 5 numarayı arayabilecekleri ve 10 numara tarafından aranabilecekleri sim kart takılarak çalışacak akıllı saatler gibi giyilebilir teknolojiler, GPS takip cihazlar, mobil genişbant ürünleri ve aksesuarların da yer aldığı ürünlerimizi sunacağız”

Türkiye’de çift haneli pazar paylarını hedeflediklerini söyleyen İşbilen, pazarın çok dinamik olduğunun, yeni oyuncuların her daim var olacağının, bu rekabet ile başa çıkabilmek için fiyat politikalarını doğru konumladıklarının altını çiziyor.

Teknoloji mağazalarında satışa sunulacak IDOL 4 ve POP 4S serisi aynı zamanda operatörler ile düzenlenecek kampanyalar ile de satın alınabilecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.