btbilgi

Lenovo bu yılın başında ‘2 in 1′  Lenovo Yoga Book’u piyasaya duyurduğunda beğenileri toplamış, beklentiyi üzerine çekmişti. Hatta Lenovo Yoga için  ‘Geleceğin hibriti’ olarak değerlendirmeler de yapılmıştı. Lenovo’nın yeni ürünü hibrit dizüstü bilgisayarını geçmiş ürünleri ile değerlendirildiğinde karşımıza çıkan sonuçları sizlerle paylaşmak istedik.

ARTILARI EKSİLERİ
·         Süper İnce ve Hafif ·         Biraz Ağır Performans
·         İyi Pil Ömrü
·         Fantastik not alma cihazı olması

 

 

lenovo-yoga-book

Lenovo’nın yeni dizüstü bilgisayarı incelemesinde yeni başlayanlar için ilk göze çarpan fiziksel bir klavyenin olmadığı. Bunun yerine siyah bir ayna üzerinde fantastik bir şekilde yer alan tuşlar ile karşılaşıyorsunuz. Yeni yoga dizüstü dokunsal geri bildirimi ile güven veren ve her dokunuşta titreşimde bulunan bir klavyeye sahip.

Lenovo sadece estetik bir dokunuş cihazı değil, aslında Lenovo Yoga Book’un gerçek hilesi tam gelişmiş sanal klavyesinin katlanarak iç kısma geçmesi ve elektromanyetik rezonans (EMR Teknolojisi) yüzeye dönüşmesi. Bu yüzey sayesinde Lenovo Book’un akıllı kalemi ile fantastik çizimler yapabilme olanağı var. Işıklı tuşlar anında kaybolarak size kalem ile yazı yazarak not almak ve çizim yapabilmek için bol bol yer sağlıyor.

İnanılmaz derecede çok yönlü olan Lenovo’nın yeni dizüstü bilgisayarı ayrıca fiziksel bir klavyesinin olmaması magnezyum alaşımlı kasasını kapattığınız zaman 9.6 mm lik bir inceliğe ve sadece 690 gr ağırlığa sahip. Bu sayede çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz ve diğer defter ve kitapların ağırlığından kurtulabileceğiniz bir cihaz haline getirilmiş Lenovo’yı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

lenovo-yoga-book-hazir

Yoga Klavyesi İncelemesi : Halo Klavye

Yoga klavyesi ilk başlarda alışık olduğunuz tarz tuşlu klavyelerdeki profesyonelliğinizi tezat düşebileceğini düşünebilirsiniz. Çünkü yoga klavyesi üzerinde siyah cam üzerinde ışıklı tuşlar bulunuyor. İlk yazılarınızda bolca imla hatası yaşamış olsanız da Yoga Halo Keyboard  yaptığınız dokunduğunu tuşlar üzerindeki kullanım alışkanlıklarınızı hafızasına taşıyarak aslında basmak istediğiniz tuşları basmanızı akıllı klavyesi ile sağlıyor. Normal dokunuşların dışında avuç içi ya da ekstra dokunmaları tanıyarak yazınız içerisinde gereksiz işaretlemeler yapmanızı da önlüyor.

Yoga Ekran İncelemesi
Etkileyici tasarımı ve fantastik klavyesine rağmen ekran sizi tatmin etmeyebilir. 10:1 inçlik 1920×1200 boyutlara sahip ekran, 422cd/m2 şaşırtıcı derecede maksimum parlaklığa rağmen genel renk ayarlarında biraz eksik. Sadece yüzde 81.2 renk gamını kapsayan Lenovo Yoga grafik çizimlerinde biraz düşündürücü. Bu özellikleri ile İngiltere de 451 İngiliz sterlini yani yaklaşık 2000 TL civarında satışa sunulan Lenovo Yoga Book fiyatının üstünde özellikleri ile ekranı ile sıkıntı yaşamayacak gibi görünüyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.