btbilgi

Bas gitar, 66 yıllık geçmişinde hiç bu kadar farklı tekniği bir arada kullanan bir müzisyen görmedi. Evet 3 yaşında abisi Regi ile birlikte bass gitar dersleri almaya başlayan Victor Wooten’den bahsediyoruz. vwBass Player Magazine’ın üst üste üç kere “Yılın En İyi Basçısı” ödülü verdiği ve 5 Grammy Ödüllü ABD’li müzisyen, besteci, yazar ve yapımcı Victor Wooten; ABD’li caz/funk davulcusu Dennis Chambers ve ABD’li caz saksafoncusu Bob Franceschini’nin konuk sanatçı olarak yer aldığı grubu Victor Wooten Trio ile “Garanti Caz Yeşili” konserleri kapsamında; 11 ve 12 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM sahnesinde olacak.

Dünyanın en teknik bas gitaristleri arasında gelen Victor Wooten, slap-harmonic, two hand tapping, mute-fingering ve double thumping tekniğini kendine özgü kullanıyor ve 4 telli bas gitarıyla bir orkestra formunda sesler yaratıyor.

Rolling Stone dergisinin hazırladığı “Tüm Zamanların En İyi 10 Basçısı” listesinin 10. sırasında yer alan ve George Duke, The Brecker Brothers, Santana, John McLaughlin, Mike Stern gibi isimler ile çalan Wooten, kariyerinde Stanley Clarke ve Marcus Miller gibi iki efsane müzisyenle birleşerek yayınlanan bir albüme de sahip.

İlk kez dört kardeşi ile birlikte 5 yaşında sahne alan Wooten, 11-12 Kasım’da, 200’den fazla albümde izlerini bulabileceğiniz saksafoncu Bob Franceschini, Jazz Times dergisinin 30. yıldönümü sebebiyle The Jazz Times Superband  isimli albümde çalmış davulcu Dennis Chambers’in katılımıyla Victor Wooten Trio konseriyle, Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

Kulaklarda caz tadı bırakacak konserin biletlerine www.zorlupsm.com, www.biletix.com sitelerinden veya Zorlu PSM gişelerden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.