btbilgi

Sosyal medya savaşlarının iyice kızıştığı ve kullanıcıların her gün paylaşımları için yeni araçlar bulduğu bir dönemde, Twitter da artan zorluklardan payını alıyor. Popüler sosyal medya firması bir yandan reklam satışlarını artırmaya uğraşırken, bir yandan da geçtiğimiz senelerdeki satış fırsatlarını kaçırmış olmanın sıkıntısını yaşıyor.

Fakat yine de Twitter için durum hiç fena gitmiyor. ABD Sermaye Piyasası Kurulu’na (U.S. Securities and Exchange Commission – SEC) verdiği üçüncü çeyrek mali raporunda ilginç bir ülke ön plana çıkıyor. Rapora bakılırsa Twitter’ın ABD’de sonraki en büyük gelişme gösterdiği ülke Japonya.

Raporda firmanın üçüncü çeyrekteki kârı 616 milyon dolar olarak belirtilmiş. Japonya’dan elde edilen kâr ise 73,9 milyon dolar gözüküyor, yani Twitter’ın toplam kârının onda birinden daha fazla. Bu rakam Japonya’yı, firmanın en çok gelir sağladığı ülkeler listesinde ABD’de sonra ikinci sıraya yerleştiriyor. 2016’in ikinci çeyreğinde Japonya kârı 61,2 milyon dolardı, yani geçen çeyrekten bu yana bu ülkeden gelen kâr 14 milyon dolara kadar artmış. Twitter’ın üçüncü çeyrekte artan kâr oranının neredeyse tamamının Japonya üzerinden geldiğine dikkat çekiliyor.

Sosyal medya firmasının Japonya’daki başarısının sebebi ise tam olarak belli değil. Firmanın ülkedeki reklam satışları mı artmış, yoksa Japonya’da hala büyüme trendinde mi; bu önemli konuda resmi bir açıklama yapılmamış. Fakat Japon akıllı telefon kullanıcılarının hızla artması ve ülkedeki sosyal medya servislerinin gelişmekte olması, firmaya büyük bir fırsat sağlıyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.