btbilgi

Popüler sosyal medya sitesi Instagram içinde yer alan birçok büyük marka, daha geniş kitlelere ulaşmak için ürün tanıtımına çok önem veriyor. Kullancılar ise hem ünlüleri takip etmek, hem trendleri izlemek, hem de yeniliklerden haberdar olmak için siteyi ve çeşitli hesapları geziyorlar.

Site üzerinden ürünlerini satabilenler de var, ama sitede yerleşik bir alışveriş altyapısı bulunmadığı için şimdiye kadar satıcılar çeşitli zorluklarla karşılaşıyordu. Satıcılar için site üzerinden alıcı ile bireysel iletişim kurup her şeyi elle halletme gibi sıkıntılar mevcuttu. Ama anlaşılan Instagram sıkıntı yaşayan satıcıların isteklerini ciddiye almış.

Instagram içinden ürün alışveriş dönemi başlıyor

Yeni yapılan bir açıklama ile, sosyal medya platformunun kendi satış deneyimine kavuşacağı belirtildi. Instagram’ın resmi blog sayfasından gelen açıklamada bu alışveriş ortamının testlerine gelecek hafta başlanacağı iletilmiş durumda. Artık kullanıcılar ilgilendikleri bir ürün hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilecek, ürün karşılaştırmalarını direk siteden yapacak ve fiyat bilgisine erişecekler.

İlk aşamada alışverişin sadece bilgilerndirme kısmı kullanıma açılacak. Eğer kullanıcı beğendiği ürün sayfasındaki “Shop Now” (Şimdi Satın Al) butonuna basarsa, markanın resmi satış sitesine yönlendirilecek. Bu yeni satış ve bilgilendirme programı şu anda 20 civarı ABD’li marka ile test edilecek; bu markalara Kate Spade, JackThreads ve Warby Parker gibi popüler firmalar dahil.

İleriki aşamalarda Instagram içinden de satış mümkün olabilecek gibi gözüküyor. Ama firmanın yakın gelecek için belirttiği ek işlevler arasında kullanıcılara ürün önerileri, ürünlerin farklı ve daha çekici şekilde sunulması yöntemleri, ABD dışına özelliklerin yayılması ve beğenilen ürünlerin kaydedilip alım için sonradan değerlendirimesi gibi konular var.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.