btbilgi

Rusya’nın büyük bilişim firmalarından Yandex, 2016 yılının üçüncü çeyreğine ait mali durum raporunu yayınladı. Rapora bakılırsa firma üçüncü çeyrekte toplam 19,3 milyar ruble gelir etmiş. Bu da 2015’in aynı dönemine kıyasla yüzde 25 oranında bir büyümeye işaret ediyor. Yandex’in bu dönemdeki kârı ise 3,8 milyar ruble olarak açıklanmış, net kâr ise geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 8 oranında artmış.

Yandex ’den üçüncü çeyrekte güçlü yükseliş tablosu2016’nın ilk iki çeyreğinde de benzer bir gelişme kaydedilmişti. Yılın ilk dokuz ayında toplam 10,8 milyar ruble kâr elde eden Yandex, raporunda net kârında geçen senenin ilk 9 ayına göre yüzde 27 büyüme elde ettiğini belirtti.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan firma CEO’su Arkady Volozh, “Reklam platformumuzdaki inovasyon sayesinde 3. çeyrek gelirlerimizi güçlü bir şekilde artırdık. Yeni dönemde harita ve navigasyon ürünlerimizden gelir elde etmeye yönelik de büyük fırsatlar görüyoruz” şeklinde konuştu.

(31 Ekim 2016 tarih itibarı ile, 1 TL = 20,3130 Ruble)

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.