btbilgi

Günümüz, şirketlerin iş modellerini dijital dünyaya göre yeniden kurgulamalarını ve tüm süreçlerini dijital bir süzgeçten geçirmelerini gerektiriyor. Dijitalleşmeyle birlikte değişen iş dünyası için yenilikçi çözüm ve fikirlerin paylaşıldığı SAP Forum İstanbul etkinliği iş dünyasının bankacılık, otomotiv, enerji gibi farklı sektörlerinden 5 bine yakın profesyonelin katılımıyla gerçekleşti. 27 Ekim’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Tüpraş, KoçSistem, Carrefoursa, Türk Traktör, Aygaz, Yaşar Holding, Mercedes Benz ve Vestel gibi sektöründe lider kurumların hayata geçirdiği SAP teknolojileri ile şirketlerinde gerçekleştirdikleri başarı hikayeleri anlattılar.

“Dijital ekonomi için iş dünyasını yeniden hayal et” temasıyla gerçekleşen SAP Forum İstanbul’da, SAP’nin sunduğu yenilikçi çözümler, canlı demo gösterimler ile de katılımcılarla paylaşıldı. SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin ev sahipliğinde gerçekleşen İnovasyon Paneli’nde global teknoloji liderlerinden İntel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, IBM Türk Genel Müdürü Defne Kozan ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu iş dünyasında yaşanan hızlı dönüşümü ve teknoloji trendlerini değerlendirdi.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin
SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin

SAP, IBM, Microsoft ve Intel gibi global teknoloji liderlerinin dijital dönüşüm vizyonlarının ele alındığı “İnovasyon Paneli”, Mirgün Cabas’ın moderatörlüğünde gerçekleşti.

21’incisi düzenlenen SAP Forum İstanbul etkinliğinin açılış konuşmasını yapan SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin iş modellerini geliştirmenin ve geleceği şekillendirmenin teknolojiyi en etkin şekilde kullanmaktan geçtiğinin altını çizerek şunları söyledi:

“Dijital ekonominin şekillendirdiği yeni dönemde her şirket alanının dışına çıkmak için farklı sektörlerdeki şirketlerle işbirliği yapıyor. Birlikte inovasyonlara imza atıyor. Birlikte geliştirmek artık her zamankinden önemli. Endüstri 4.0 çağında, müşteri üretimin odağına yerleşirken firmalar stratejilerinde kullanıcı deneyimini derinleştirmeye ve nesnelerin internet ile oluşan akıllı üretime odaklanıyor.”

1477567516_toplufoto
Mirgün Cabas, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, IBM Türk Genel Müdürü Defne Tozan, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, konuşmasında, ‘‘İçinde bulunduğumuz dönemin en önemli gündemi veriyi değere dönüştürmek. Dijitalleşme bireylerin verimliliğini beş yıl içerisinde yüzde 19, kurumların verimliliğini ise yüzde 4-5 civarında artırdı. ‘’dedi.

IBM Türk Genel Müdürü Defne Tozan, “Son yirmi yılda hayatımızda çok şey değişti ancak önümüzdeki beş yılda bu değişim daha da artacak, geleceği bugünden hayal ediyor, verinin doğru şekilde değerlendirilmesini önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Dijital dönüşümün ve bulut bilişim dünyayı demokratikleştirdiğini fikrini savunan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu ise “Küçük bir işletme ile bir dünya devi, şirketinin ihtiyacına göre aynı alt yapıdan yararlanabiliyor. İçinde bulunduğumuz bu yeni dönemde 5 mega trend görüyoruz. Bunlar; büyük veri, sosyal-kurumsal ağlar, mobilite, bulut bilişim ve siber güvenlik‘’ îfadelerini kullandı.

1477567515_soldansaga_zeynepkeskin_marcovotta_mirg__ncabas
SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, Türk Traktör ve Ziraat Makinaları A.Ş CEO’su Marco Votta, Mirgün Cabas

Dijital inovasyon ve dönüşüm ödüllendirildi
SAP Forum İstanbul’da“Yılın SAP İnovasyon Ödülü” ve “Yılın SAP Dijital Dönüşüm Ödülü” de sahiplerini buldu. SAP’nin dijital dönüşümde inovasyon kriterlerini yerine getiren Yıldırım Holding “Yılın SAP İnovasyon Ödülü”nün,Türk Traktör ise “Yılın SAP Dijital Dönüşüm Ödülü”nün sahibi oldu.

SAP Forum İstanbul
SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Alp Malazgirt, Mirgün Cabas

Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Alp Malazgirt ile Türk Traktör ve Ziraat Makinaları A.Ş CEO’su Marco Votta ödüllerini SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin’in elinden aldı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.