btbilgi

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (Peryön) tarafından Doğa İş Güvenliği, Turkcell Akademi, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi eş sponsorluğunda düzenlenen 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresi 20-21 Ekim 2016’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Sunuculuğunu Fatih Türkmenoğlu’nun yaptığı 40’ı aşkın oturumda insan yönetimindeki son trendler, başarılı ve örnek uygulamalar ve geleceğin çalışma hayatında insan kaynaklarının yeri konuşuldu.

STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz
Peryön Yönetim Kurulu Üyesi, STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresi’nin açılış konuşmacıları arasında yer alıyordu.

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (Peryön) Yönetim Kurulu Başkanı Sevilay Pezek Yangın ve Peryön Yönetim Kurulu Üyesi, STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz ve WFPMA’ın açılış konuşmalarının ardından kongre İnsan Yönetimi Dernekleri Dünya Federasyonu Başkanı Jorge Jauregui’nun sunumu ile devam etti.

Türk sinemasının değerli aktörü Ediz Hun, Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Yonca Tokbaş, Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan birlikte.

Psikolog, Yazar, Guy Winch, duygusal sağlığımıza dikkat çektiği konuşmasında iş ortamında duygusal ilişkilerin fiziksel sağlık kadar önemli olduğuna dikkat çekti. Alper Almelek, Liderin Kelebekleri oturumunda, işyerinde verimli ekip çalışmasını iyileştirmeyi ele aldı.

Mercer CEO’su Cameron Hannah ve Mercer Hindistan, Orta Doğu Türkiye ve Afrika (IMETA) Bölgesi Pazarlama Direktörü Işıl Çayırlı Ketenci, Veri Bazlı Karar Verme oturumunda Mercer’ın son gerçekleştirdiği İK Trendleri Global Araştırması’nın sonuçlarını anlattı. Araştırmaya göre katılımcı firmaların yüzde 85’nin İK süreçlerinde detaylı bir inceleme ve yeniden yapılandırma gerekiyor.

Liderlik becerisi, sosyal medyada markalaşma, iş hayatında X ve Y kuşağının yaşadığı çatışmalar, yetenek yönetimi, nöro-yönetim, otomatik katılım gibi konuların ele alındığı 16.Dünya İnsan Yönetimi Kongresi’nin kapanış oturumunun moderatörlüğünü Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan yaptı.

‘Kalbiyle Konuşanlar’ oturumunda; Ediz Hun ve Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Yonca Tokbaş, iş hayatında aklın yanı sıra kalple hareket etmenin iyileştirici gücüne değindiler.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.