btbilgi

Almanların bayrak markası Mercedes-Benz, orta boy ürün gamında SUV olarak konumlandırdığı sportif görünümlü GLC Coupe’yi bayileri aracılığıyla ülkemizde de satışa sundu. Bu seride sportif coupe tarzını SUV işlevleriyle destekleyen Mercedes, GLC Coupe’nin hem atak, hem de güçlü bir araç olmasına özen göstermiş.

Boyutları itibarıyla 4,73 metre uzunluk ve 1,60 metre yükseklik ile GLC Coupe aynı altyapıyı paylaştığı GLC’den 8 cm kadar daha uzun ve yaklaşık 4 cm kadar daha alçak boyutlara sahip. Markanın bu tarz modellerine özgü yatay çıtalı elmas görünümlü ön ızgara ve eğimli tavan çizgisi yeni GLC Coupe’ye de özel bir çekicilik kazandırmış.

Arka cama hava akımı iletmeyen özel aerodinamiği nedeniyle arka cam sileceği bulunmayan yeni modelin beş farklı sürüş programı sürücülerin tarzlarına uyum sağlıyor. Eco, Comfort, Sport, Sport+ ve Individiual programları arasından sürücü Dynamic Selecti ile sürüş tarzına en uygun sürüş modunu rahatça seçebiliyor.

Serinin, sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ve 9G-TRONIC isimli dokuz ileri oranlı otomatik şanzımanı, atak ve sportif bir sürüş sağlıyor.

yeni-mercedes-benz

Verimlilik ön planda
Mercedes yeni GLC Coupe’de hava akımını optimize eden gövde altı kaplamalar gibi ince aerodinamik tasarım farkı yaratan çözümlerle 0,31 gib son derece düşük hava sürtünme oranlarına ulaşmış.

Araca verimlilik kazandıran diğer bir husus da 1.710 kg’lık ağırlığıyla GLC 250 4MATIC Coupe sınıfının en iyisi olması. Bu düşük ağırlıkta gövdeyi oluşturan alüminyum ve çelik karışımının iyi bir tasarımla işlenmesi önemli bir rol oynuyor. Yakıt konusunda avantaj sağlayan bu durum yol konforuna da hizmet ediyor.

mercedes-benz-coupe-icerisi

Motor seçeneği
Yeni Mercedes-Benz GLC Coupe’de sekiz farklı motor seçeneği dikkat çekiyor. Bunlardan dördü dizel, dördü benzinli motorun yanı sıra Mercedes-Benz GLC 350 e 4MATIC Coupe ile 2.0 litre hacminde benzinli motor ile elektrik motoru birlikte kullanan ve bir prizden şarj edilebilen hibrit bir versiyon da sunuluyor.

320 PS (235 kW) toplam sistem gücüyle saatte 235 km hıza ulaşabilen sportif karakterli bu SUV araç, kilometrede 59-64 g karbondioksit karma emisyon değeriyle sınıfının en iyi değerine sahip görünüyor. 30 km menzile kadar sadece elektrik enerjisiyle ve bununla birlikte sıfır emisyonla yol alabilen elektrikli model, gerektiğinde Boost özelliğini devreye sokarak 100 kilometreye 5,9 saniyede çıkabiliyor.

Yeni Mercedes-Benz GLC Coupe modellerinin başlangıç seviyesi fiyatı Türkiye’de 265 bin 700 TL olarak duyuruldu.

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.