btbilgi

Bulut altyapısı sunan VMWare firması ve bir Amazon.com şirketi olan Amazon Web Services (AWS), ortaklaşa yeni bir oluşuma imza attıklarını açıkladılar. Adı “VMWare Cloud on AWS” olan hibrit bulut hizmeti, VMWare’in müşterilerine AWS’nin geniş kullanım alanı ve servis çeşitliliğini sunacak. Bu hibrit hizmet üzerinde VMWare yazılımlarına, sistem, depolama ve veri tabanı araçlarına, analiz servislerine ulaşılabilecek.

“VMware Cloud on AWS” hibrit bulut hizmeti, gücünü VMware vSphere, VMware Virtual SAN ve NSX sanallaştırma teknolojilerini entegre eden birleşik SDDC platformu VMware Cloud Foundation’dan alıyor. Her iki şirket bu şekilde mühendislik, operasyon, destek ve satış yeteneklerini birleştiriyor olacaklar. VMWare müşterileri, mevcut VMware ticari anlaşmaları aracılığıyla yeni servisleri satın alabilecek.

Solda: Amazon Web Services CEO’su Andy Jassy – Sağda: VMware CEO’su Pat Gelsinger

Yeni hibrit bulut konusunda, AWS CEO’su Andy Jassy “Müşterilerimiz bizden sürekli AWS’nin yanı sıra mevcut veri merkezi yatırımlarını kullanmayı kolaylaştırmamızı istiyorlardı.” şeklinde konuştu. Çoğu şirketin sanallaştırma süreçlerini VMware kullanarak tamamladığını belirten Jassy, “VMware Cloud on AWS” ile istikrarlı ve akıcı bir hibrit BT ortamına kavuşacaklarını ekledi. Jassy, “Üstelik bunun için özgün donanım satın almak, uygulamaları yeniden yazmak ya da işletim modelini yeniden yapılandırmak da gerekmeyecek.” diye bilgi verdi.

vmare-amazon

VMware CEO’su Pat Gelsinger ise iş birliğiyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “VMware Cloud on AWS” müşterilerimize her iki dünyanın da avantajlarını yaşama imkânını sunacak. Bu yeni servis müşterilerimizin, mevcut uygulama ve süreçlere yaptıkları yatırımlarını korumalarını sağlarken, küresel bir erişim, gelişmiş beceriler ve AWS genel bulutun ölçeğinden yararlanmalarına olanak tanıyacak.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.