btbilgi

Üç boyutlu yazıcı cihazlar, her gün farklı bir alanda karşımıza çıkarak bizi şaşırtmaya devam ediyorlar. Yaratıcı yanı kuvvetli sanatçılar ve firmalar, bu devrimsel cihazları kullanarak ilginç projelere imza atıyorlar. Bu tür yazıcılar sadece endüstriyel alanda değil, sanatsal alanda da kullanılıyor.

İşte bu ikinci türden bir örneğe, Tokyo’daki “The Creation Gallery G8” isimli sergi alanında rastlamanız mümkün. Bu sergi, basit ama işlevsel tasarımlı mobilyalar ve eşyalar ile ismini duyurmuş Japon tasarım firması Nendo Studio’nun eseri. “Basılmamış materyal” (Un-printed material) ismindeki sergi, görsel iletişim temasını konu alıyor.

Tamamı üç boyutlu yazıcı ile yaratılmış bir sergi

Serginin asıl orijinalliği, sergilenen eserlerin doğasında. Sergide birçok kâğıt, defter ve kitap bulunuyor. Ama bunların sadece dış iskeletleri var, yani kâğıt kullanılmamış ve basılı hiçbir şey yok. Üç boyutlu yazıcı ile tüm kitap ve kâğıtların dış çizgileri hazırlanmış ve değişik şekillerde asılmış. Bu kağıt iskeletleri, sergi alanının kendine özel beyaz mekan tasarımı ile birleşince çok ilginç bir sonuç elde edilmiş.

Aşağıdaki fotoğraf galerisinde bu sergiden kareleri bulabilirsiniz:

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.