btbilgi

21Eğer yürümek size zor geliyorsa, belki de bir bisiklete veya motosiklete ihtiyacınız olabilir. Eğer bu ikisi size büyük ve zor geliyorsa, o zaman hoverboard türü pratik bir araç denemelisiniz. Ama bunu yaparken bir yandan da çok sıkı görünmek istiyorsanız, size WalkCar’ı önerelim.

WalkCar isimli tuhaf araç, 2013 yılından beri geliştirilmekte ve sonunda piyasaya çıkmaya hazır. Koltuk tekerleklerine benzer lastikleri olan ve bir MacBook’a benzeyen ilginç araç, aynı bir Segway gibi çalışıyor. Üzerine çıkıyorsunuz ve vücudunuzla kontrol ediyorsunuz. Öne gitmek için vücudunuzu öne doğru eğiyorsunuz, sağa sola eğilerek de yön veriyorsunuz. Baktınız denge sorunu var, üzerinden indiğiniz anda kendi kendine duruyor.

MacBook boyutunda tuhaf bir hoverboard: WalkCar

Aracın üreticisi Cocoa firması, WalkCar’ı satışa çıkartmış durumda. Resmi web sitesinden önsipariş edebileceğiniz araç 1.280 dolar fiyata sahip. Araç saatte 15 kilometre hıza çıkabiliyor ve 60 dakikalık bir şarjla yaklaşık 1 saat kadar yol yapabiliyor. Segway’in aksine çok alçak bir profile sahip olduğu için de çok dikkat çekmiyor. Ayak bastığınız yüzeyin genişliği ise sadece 13 inç, yani bir MacBook Pro kadar. 2.8 kilogramlık karbon gövdesi sayesinde de çok zorlanmadan yanınızda taşıyabilirsiniz.

Bir WalkCar satın alırsanız, cihazın size ulaşması 2017 yılının Eylül ayını bulabilir. Şimdilik 12 ülkeye önsiparişe açılmış ama gelecek yıl daha fazla ülke satış listesine eklenecekmiş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.