btbilgi

Startup İstanbul etkinliği çerçevesinde İTÜ Süleyman Demirel Merkezi’nde mentorluk alanında sergilenen girişimlerin çoğunu yabancı girişimciler oluşturuyordu. 54 Türk 74 tane yabancı girişimci  ile gerçekleşen Startup Istanbul’un Sri Lankalı bir misafiri de vardı. Sri Lanka firması Mutants International’a ait çözüm 15 senelik yazılım geçmişi olan Shahmy Farook tarafından tasarlanmış.

Shahmy Farook’un amacı ülkesinde başarılı olan bir iş platformunu dünyaya taşımak. Bu amaç onu yatırım veya distribütör aramak için İstanbul’a getirmiş. Touch2Buy, her ortamda sorunsuz çalışan, her hareketi önünüzdeki panellerden görebileceğiniz, istediğiniz özelliği ekleyebileceğiniz bir e-ticaret platformu olarak tasarlanmış.

20161007_110334
Mutants International tarafından tasarlanan çözüm 15 senelik yazılım geçmişi olan Shahmy Farook tarafından tasarlanmış.

Shahmy Farook, Satışta Mutasyon sloganıyla adlandırdığı projesi Touch2Buy’ı anlatırken çözümü  son kullanıcı odaklı bir B2B program olarak adlandırıyor. Öyle ki müşterinizi işinizin merkezine yerleştirerek ona uygun satış modelleri geliştirebiliyorsunuz. Bu çözümde topluluğun ihtiyaç zincirini yönlendirmesi mümkün. Çözümdeki davranış biçimleri müşteri odaklı kurgulandığı için bir süre sonra son kullanıcılar için vazgeçilmez bir asistan oluyor.

Bu davranış biçimlerini biriktiren program kendini ve satış deneyimini evrimleştirebiliyor. Touch2Buy portali ile platformu kullanan tüm ürün ve hizmet sağlayıcılara ulaşıp, istediğiniz hizmeti sizin istediğiniz şekilde alabiliyorsunuz.

Postal kullanıcıları satın aldıkları ürün ve hizmetle ilgili ödemelerini farklı yöntemlerle yapabiliyorlar. Her türlü ödeme sisteminin kolayca entegre olabildiği platformda son kullanıcı dilerse yolda verdiği siparişin ödemesini dükkana uğradığında ya da siparişi dilediği yerde teslim aldığında elden de yapabiliyor.

Platformda yer alan ürün ve hizmet sağlayıcılara da işin içeriği ne olursa olsun satışta 360 derece hizmet sağlayan Touch2Buy’ın yaratıcısı Shahmy Farook çözümü etkin ve yararlı yönetebilmek için tasarlanmış bir paket olduğunu söyleyerek, işi takip edebileceğiniz, tüm departmanları kontrol edebileceğiniz sipariş döngüsü üzerine kurgulanmış ve son teknolojilerle donatılmış, bulut odaklı bir ürün olduğunu da ekliyor.

Ürünü her işletim sisteminde, her türlü cihaza kolayca uyarlayabiliyorsunuz. İsteyenler Mutants International ve Touch2Buy portalından ürünün çalışır halini de inceleyebilirler.

 

 

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
TRT'de 1990 yılında başladığı profesyonel iş hayatına, özel sektörde ve özel kanallarda farklı programların yapımcılığı ile devam etti. Milliyet Grubu'nun dergilerinde ve Interpro Grubu yayınlarında yazı işleri müdürlüğü ve editörlük görevleri üstlendi. Avrasya’nın en büyük ticaret platformu "CeBIT Bilişim Eurasia" markasının pazarlama iletişimi faaliyetlerini kurguladı ve yönetti. Farklı sektörlerdeki pek çok marka için iletişim konusunda danışmanlık hizmetleri verdi. Şu anda xTRlarge'ın Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır.