btbilgi

İngiltere’deki kabine bakanlarına, toplantılardaki güvenlik kaygıları gerekçesiyle Apple ve benzeri akıllı saatleri takma konusunda yasak getirildi. İstihbarat örgütlerinin akıllı saatlere sızabileceği ve aynı zamanda bu saatlerin birer dinleme cihazı olarak kullanılabileceğinden dolayı bakanlara kabinedeki toplantılarda bu cins saatleri takmamaları gerektiği söylendi. The Telegraph’da yer alan habere göre bu yasaklamanın sadece Apple markasına özgü olmadığı özellikle vurgulanıyor.

”Rusların her şeyi hacklemeye çalıştığı” söylemiyle akıllı saatlere getirilen yasağı telefonlar takip ediyor. Cep telefonları da benzer kaygılardan dolayı kabine odalarında yasaklandı.

akilli-telefonlar-yasaklandiRusya’dan gelen bu güvenlik tehditleri için endişelenmek pek de yersiz değil.  Geçen hafta, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanlığı, bu yılın başlarında Demokrat Parti Ulusal Komitesi’ne ait arşivlenmiş e-postaları çaldığı ve onları yayımladığı gerekçesiyle Rusya’yı resmen suçladı. WikiLeaks, bu belgeleri temmuz ayında kendi web sitesi üzerinden yayımladı.

Julian Assange ayrıca bir web sitesinde ABD başkanlık seçimlerine ilişkin yeni sızıntılar olacağını ve bunların da yayımlanacağını ortaya koydu.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.