DenizBank inovasyonun birincisi

DenizBank, dünya çapında düzenlenen BAI Bankacılık İnovasyonu Ödülleri'ndeki ''The Most Innovative Bank of 2016'' kategorisinde ilk sırayı aldı.

btbilgi

DenizBank, 6 yıldır düzenlenen ve dünyanın her yerinden 500’den fazla yakın finans kurumunun 1000’den fazla proje ile katıldığı BAI Bankacılık İnovasyonu Ödülleri‘nde ”The Most Innovative Bank of 2016” alanında başarı elde etti.

90 yılı aşkın bir süredir 7000’den fazla kuruma danışmanlık hizmeti veren ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan BAI’nin her yıl düzenlediği ödüller, finans sektörünün prestijli bir etkinliği olarak kabul ediliyor. DenizBank ise yarışmanın en önemli ödülü olarak kabul edilen, “Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum” kategorisinde 1’ciliğe layık görüldü. Ayrıca banka “Çığır Açan İnovasyon” kategorisinde de, e-Devlet’e doğrudan erişim sağlayan projesiyle ürün bazında 2’incilik ödülünün sahibi oldu.

denizbank-inovasyon
Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş (sol başta)

Ödül hakkında konuşan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Bankamızın ve Türk bankacılığının adını bu önemli platformda zirveye taşımak bizler için büyük bir onur. Dijital alandaki çalışmalarımız ile son yıllardaki başarı hikayemiza ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Ateş DenizBank olarak internet tabanlı kendi bankacılık sistemlerini kullandıklarını belirtti. Ayrıca kendi geliştirdikleri teknolojileri, iştirakleri Intertech şirketi aracılığıyla 23’ü yerli, 20’si yabancı kuruma sattıklarını anlattı. Türkiye’de teknolojisini satan tek banka olduklarını söyleyen Ateş, “Bu sistemi rekabet içinde bulunduğumuz bankalara da satıyoruz ve bunu bir rekabet unsuru olarak değil, ekosistem yaratmak olarak görüyoruz” dedi. Buna ek olarak da çok uluslu büyük bir banka ile anlaşma sürecinde olduklarını belirtti. Ateş, “İsmini anlaşmayı imzalayınca açıklayacağız” şeklinde konuştu.

DenizBank aynı ödülü daha önce 2014 yılında da almıştı. 2015 yılında ise EFMA Ödülleri’nde elde ettiği “Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum” başarısıyla birlikte, son 3 yılda küresel arenada üçüncü kez büyük ödülün sahibi oldu. DenizBank “Hızlı Kredi” ve “Pratik Menü” uygulaması ile, çok sayıda uluslararası finans kurumunun 200’e yakın başvurusu arasından finale kaldı.

Yorumlar
btbilgi
[fbcomments]
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.