Samsung, 2016 üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı

Sunulan üçüncü çeyrek mali raporuna göre, Samsung dünya çapında en değerli firmalar listesinde şu anda yedinci sırada yer alıyor.

btbilgi

Dünyanın önde gelen elektronik üreticilerinden Samsung 2016 senesi üçüncü çeyrek ekonomik verilerini açıkladı. Samsung, 7 milyar Amerikan Doları’nı aşan operasyonel bir kâr ile geçen senenin aynı dönemine ait kar oranını artırdı. Toplam satışlarının takribi 44.2 milyar dolara ulaşırken, karlılık marjı da böylece önceki verilere göre artmış oldu. Bu rakamlar, Koreli tüm firmaların tabi olduğu uluslararası finans raporlama standartları olan K-IFRS üzerinden ve Kore Wonu üzerinden sunuluyor.

Marka değerini de sürekli arttıran marka, son 10 senede üç kattan fazla büyüme gerçekleştirmiş durumda. Bu sene 5 Ekim tarihinde duyurulan küresel markalar açıklamasında ise Samsung ilk yedide yer alıyor. Firmanın yaklaşık genel değeri olarak belirlenen rakam ise 50 milyon doları aşmış durumda.

chef-collection-range-bg-01

İnterband verilerine göre, Samsung akıllı telefon pazarında zirvede bulunuyor. Bu sektörün yanı sıra beyaz eşya ile televizyon çeşitlerinde de, kendini yıllardır kanıtlamış durumda. Firma 2016 sonunda beya eşyaz gamında geliştirdiği yeni Chef Collection serisinin tanıtımlarını Türkiye’de de yapacak. Ayrıca tanıtılacak beyaz eşya ürünleri arasında, benzerlerinden farklı özellikler taşıyacak AddWash serisi de yer alacak. Samsung ayrıca SmartThings platformu ve beraberindeki çeşitli ev otomasyonu ürünleri ile akıllı ev pazarında da yer almaya başlamış durumda.

home-how-it-works-home-monitoring-1b50cecc

Yorumlar
btbilgi
[fbcomments]
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.