Değiştirilen Note 7 Southwest uçağında alev aldı

Samsung tarafından güvenli olduğu bilgisi verilen bir Galaxy Note 7 cep telefonu, uçuş öncesinde kapatıldığı halde alev alarak yolcuları paniğe sürükledi.

btbilgi

Soutwest Havayolları’nın 994 numaralı Louisville – Baltimore uçuşunu gerçekleştirecek olan uçağı bu sabah henüz kapıdayken bir Samsung Galaxy Note 7 akıllı telefonundan duman çıkması üzerine boşaltıldı. Southwest Havayolları’ndan bir sözcünün The Verge’e bildirdiğine göre; bütün yolcular ve mürettebat uçağı ana kabin kapısından terk ettiler ve yaralanan olmadı.

Asıl kaygı verici olan nokta ise, söz konusu telefonun hatalı olanıyla değiştirilen ve Samsung tarafından güvenli olduğu varsayılan bir Galaxy Note 7 olması. The Verge, telefonun sahibi olan Brian Green ile görüştü ve Green yeni telefonu 21 Eylül’de AT&T mağazasından aldığını doğruladı. Kutunun fotoğrafında siyah bir nokta Note 7’nin değiştirilmiş olduğunu gösteriyor ve telefonun sahibi Green de bataryanın yeşil batarya simgesine sahip olduğunu belirtti.

Green, telefonu kabin ekibinin istediği şekilde kapattığı ve cebine koyduğu esnada duman çıkmaya başladığını söyledi. Telefonu uçağın zeminine attı ve koyu gri-yeşil karışımı yoğun bir duman cihazdan püskürdü. Green’in iş arkadaşı bazı kişisel eşyalarını almak için tekrar uçağa döndü ve söylediğine göre telefon halının üzerinde alev almıştı ve uçağın zeminini yakmıştı.

Telefonun sahibi olayın olduğu esnada batarya seviyesinin yüzde 80 civarında olduğunu ve cihazı aldığından beri sadece kablosuz şarj aleti kullandığını aktardı.

samsung-galaxy-note-7

 

Yorumlar
btbilgi
[fbcomments]
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.