btbilgi

Dünyanın önde gelen açık kaynak sağlayıcısı Red Hat 31 ağustos 2016’da bitecek ikinci çeyreğinin finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklamaya göre şirket bu dönemde önce ki yıla göre yüzde 20 artarak 531 milyon dolar oldu. Özellikle abonelik gelirlerinde yaşanan yükseliş bu rakamları yakalayan şirket başkanı ve yönetim kurulu üyesi Whitehurst açıklamalarda bulundu.

red-hat

Şirketler Red Hat’e güveniyor
Rakamları yorumlayan Red Hat Başkanı Jim Whitehurst, “Red Hat’in ikinci çeyrek gelir sonuçlarında öne çıkan unsurları altyapıya yönelik hizmet ve ürünlerde yıldan yıla yüzde 18 oranında büyüme, uygulama ve geliştirme ve diğer büyüyen teknolojilerimizde yıldan yıla yüzde 33 büyüme olarak tanımlayabiliriz. Dijital dönüşüm ve hibrit bulut hizmetleri, klasik uygulama geliştirme, kurulum ve yönetim yöntemlerini değiştiriyor. Kurumlar çevik uygulama geliştirme teknolojilerini benimsedikçe, altyapılarını ve uygulama geliştirme platformlarını modernize etmek için Red Hat’in stratejik ortaklığına güveniyorlar” şeklinde açıklama yaptı.

Geçtiğimiz yılın aynı çeyrek net geliri 51 milyon dolar olan Red Hat 2016 yılı ikinci çeyreğinde 59 milyon dolar ciro yaptı. Forbes’un açıkladığı en yenilikçi şirketler listesinde kendine 25. sırada yer bulan şirket dünyanın lider açık kaynak sağlayıcısı konumundan taviz vermiyor.

Son üç yıldır listede kendine yer bulan şirket neredeyse belli başlı her altyapı ve veri yönetimi yazılımı alanında müşterilerine hizmet veriyor. Fortune 500 şirketlerinin yüzde 90’nından fazlasının Red Hat’in kurumsal açık kaynak çözümlerine güveniyor olması şirketin ciddi prestijini yansıtıyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.