btbilgi

Büyük Veri pazarı yeni araç ve yazılımlarla genişlemesini sürdürüyor. IDC raporları büyük veri ve iş analitiği pazarının önümüzdeki birkaç yıl içinde 203 milyar dolarlık büyüme hedeflediğini açıkladı. Bankacılık sektörü, BT ve iş hizmetleri teknoloji yatırımları bu öngörüyü desteklerken, yapılacak olan yeni harcamaların bu trendi desteklemesi bekleniyor.

Bilişim endüstrisinin araştırma kuruluşlarından IDC “Dünya Çapında Büyük Veri ve Analitik Harcamaları Yarıyıl Rehberi”nde, Büyük Veri ve iş analitikleri pazarının bu yıl sonu itibarıyla 130 milyar dolarlık bir iş hacmi yaratacağı öngörüsü yer aldı. Bu ciro DC raporuna göre 2020 yılına kadar 203 milyar dolara ulaşabilir.

Background media blue image with digital graphs and icons

Pazar ortalama yılda yüzde 11,7 büyürken bankacılık ve finans sektörü bu çözümlerin en geniş kullanıcı kitlesini oluşturuyor. IDC, bankacılık, üretim, kamu ve profesyonel hizmetler bu pazardaki tüm harcamaların yaklaşık yüzde 50’sini kapsayacak.

En büyük harcama sınırı yaklaşık 60 milyar dolar olarak tahmin edilen yatırımlarla, raporlama ve analiz araçlarının yanı sıra, veri havuzu yönetim sistemleri gibi yazılımlar da gelişecek. 2020 yılına kadar da donanımlara yapılan yatırım 30 milyar doları bulacak.

 

 

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.