btbilgi

Google, Pixel adını verdiği yeni telefonunu duyurdu. Duyuru öncesi dilden dile dolaşan söylentilerin ardından, Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel ve Pixel XL nihayet resmiyet kazandı. Özellikle ekran boyutu ve çözünürlüğü ile ön planda olan, Pixel için 5 inç ve 1080p çözünürlük; Pixel XL için 5,5 inç HD Quad çözünürlüklü ekran kullanılmış. Google’in akıllı telefonlarının her ikisi de HTC firması tarafından üretilmiş.

google-pixel-urunu

Google’ın HTC ‘den satın aldığı bu proje Google’ın ilk telefonu özelliğini taşıyor.  İki Pixel modeli de  Snapdragon’un en son işlemcisi Snapdragon 821 ve Google’ın Android yazılımının özel bir sürümü ile çalışıyor. Pixel Google’ın duyurduğu sanal gerçeklik platformu ile uyumlu ilk telefon. Google ‘in son zamanlarda donanım şefi Rick Osterlach’a göre bütün zamanların en iyi yazılım ve donanımı Google tarafından biraraya getirildi.

Rick, yeni pixel telefonlar için beş önemli kilit özelliğe de değindi. Bunlardan ilki Google asistan. Pixel ve Pixel XL Google asistan ile uyumlu ilk telefon özelliğini taşıyor. Sizi tanıyan ve konuştuğunuzda cevap veren ve sesli komutunuzla arama yapabilen Google Asistan, dokunmatik ekran akıllı telefonlar ve özellikle Iphone 7 için tasarlanmış bir özellikti. Ayrıca Google Asistan istediğiniz restorandan sesli komutunuz ile rezervasyon alabilecek. İkinci bir özellik kamera özelliği: Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlar, gerçek zamanlı kameraya sahip. 12,3 mega piksel çözünürlük özelliğe sahip kamera akıllı telefonlar için özel tasarlanmış.

google-pixel-telefon

Üçüncü özelliği sınırsız bulut depolama. Google Pixel ile çekilmiş tam çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar için ücretsiz sınırsız depolama sağlanmış. Üstelik sıkıştırma özelliği de var. En son özelliği de bağlantı ve iletişim, pixel kullanıcıları en son Android güncelleştirmelerine doğrudan Google tarafından erişebilecek. Bu şu ana kadar Android için bir sorun oluşturmaktaydı. Google’in telefonu 7 saat 15 dakikalık pil ömrüne sahip. Mobil sanal gerçeklik ile uyumlu yapılmış olan Pixel sanal gerçeklik özelliğini kullandıktan sonra güvenli depolama için DayDream görünümü ile pil kontrolü yapıyor. Pixel ilk DayDream ile uyumlu telefon olarak iletişim tarihine geçiyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.