btbilgi

Türkiye’nin üç GSM şirketinden biri olan Vodafone Telekomünikasyon A.Ş yönetim kurulunu yeniledi. Şirket son yapılan olağanüstü kurulda CEO, yönetim kurulu başkanı ve üyelerini çalışmalarını sonlandırarak yeniden belirledi. Seçime göre artık Vodafone Telekomünikasyon Anonim Şirketi, Vodafone grubu Afrika, Ortadoğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su Serpil Timuray yeni yönetim kurulu başkanı oldu.

vodefon-yonetim-kurulu

Vodafone Türkiye’de 2012 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve 2006 yılından bu yana Hukuk, Sözleşmeler ve Kurumsal Güvenlikten Sorumlu İcra Kurulu başkan yardımcılığı görevini üstlenen Selçuk Karaçay yönetim kurulu başkan vekili olarak belirlendi. Bunun yanısıra 13 yıldır Vodafone bünyesinde çalışan, Vodafone Grubu AMAP Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Gianluca Ventura, 24 yıldır Vodafone bünyesinde çalışan Vodafone Grubu AMAP Bölgesi Finans Direktörü olan John Otty ve Vodafone bünyesinde 18 yıldır çalışan, 19 Eylül 2016 itibarıyla Vodafone Türkiye CEO’su olarak görevine başlayan Colman Deegan yeni yönetim kuruluna seçilen isimler oldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Timuray Basına Konuştu
Yeni yönetim kurulu başkanı Serpil Timuray, yeni dönemde Vodafone Türkiye’ye liderlik edecek kadronun güçlü ve deneyimli bir ekip olduğunu söylerken, aynı zamanda bu ekibin uluslararası ve yerel sentezi çok iyi bildiklerini belirtti. Fortune dergisinin Eylül ayı içerisinde açıkladığı ve dünyanın en güçlü kadınları listesinde 23’üncü sırada yer verdiği Timuray konuşmasına şöyle devam etti:

“Kısa bir süre önce Ankara’da Sayın Başbakanımızla bir araya gelen Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao’nun da belirttiği gibi, Vodafone’un Türkiye pazarına olan güven ve bağlılığı sürüyor. Türkiye’nin potansiyeline inanıyor ve buradaki varlığımızı uzun soluklu olarak değerlendiriyoruz. Türkiye pazarına yönelik yatırımlarımıza aynı hız ve kararlılıkla devam edeceğiz. Vodafone Türkiye’nin başarılı performansını yeni Yönetim Kurulu’muzun desteği ve katkısı ile yeni dönemde daha da yükselteceğimize inanıyorum.”

vodefon-yeni-yonetim-kurulu

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.