btbilgi

Tablet pazarının öncü markalarından iPad’in de yenilenme zamanı geldi. Bilişim basının önde gelen yayınlarından ZDnet’in verdiği bir habere göre Apple, 3 yeni iPad pro modelini 2017 yılının bahar aylarında piyasaya sürebilir.

ZDNet de haberini bir Japon bloğu olan Mac Otokara’ya dayandırıyor. Blog Mac Otokara’ya yansıyan söylentilere göre şirket yeni bir 7,9 inç’lik modelin yanı sıra 9,7 ve 10,1 inçlik modellerini de güncellemeyi düşünüyor.

yeni-ipad-modeli

Japon menşeli blog haber sitesinde, “güvenilir kaynaklar” ibaresiyle verilen haberde, çıkacak olan 7,9 inçlik profesyonel model telefonun 4 hoparlörü ve küçük bir konektörü bulunuyor. Çıkacak cihaz bu haliyle, 2016 Mart’ında güncellemesi yapılan iPad pro serisine benziyor.

Yeni çıkacak bu cihaz daha öncekiler gibi Apple’ın dokunmatik kalemini de destekleyecek. Cihazın iPad mini 4’ün bir alternatifi olması bekleniyor. Apple, iPhone 7 modelinde ortadan kaldırdığı kulaklık girişini bu cihazlarda da kullanmayacak ve bunun yerine kablosuz teknolojileri destekleyen cihazlarla ses iletimini sağlayacak.

Yeni cihazların tam olarak çıkacağı gün ve ay belli değil. Ayrıca çıkış fiyatı da bilinmiyor. Blog Mac Otokara, 12.9 inçlik yeni modellerin 12 megapiksel bir kameraya sahip olacağını belirtiyor.

2017-ipad

Bu arada bazı analistler Apple iPad satışlarında yıllar içinde yüzde 10 ile yüzde 20 oranında bir düşüş bekliyor. 2018 itibarıyla kullanılması düşünülen Amoled ekranlar bu kaderi biraz değiştirebilir.

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.