btbilgi

Giyilebilir teknolojiler son dönemlerin en büyük teknolojik yeniliklerinden birisi olarak kabul ediliyor. Ios ve Android akıllı telefonlara entegre edilebilen giyilebilir teknoloji ürünleri, gün içindeki fiziksel aktivitelerin, iş performansının, sağlık durumunun ve uyku düzenini takibini sağlıyor. Ölçümlediği verilerin akıllı telefonlara aktarılmasını sağlıyor. Spor yapanlar için özellikle önem taşıyan bu teknoloji akıllı bileklikler, akıllı giysiler, spor saatleri, spor aletleri gibi pek çok üründe kullanılabiliyor.

technology_youll_wear

İtalya’nın mobil aksesuar markası SBS, spor yapanlar için geliştirdiği Go Life serisini piyasaya sundu. Sporu teknoloji ile birleştiren bu seride yüzme, ip atlama, koşma, bisiklet binme, ağırlık çalışma gibi aktiviteler için de ürünler yer alıyor. Bu ürünler, seri ile aynı adı taşıyan mobil uygulama ile kullanılıyor. Kullanıcılar Go Life uygulamasıyla antrenman istatistiklerine ulaşarak aktivitelerini planlayabiliyor.

Go Life serisinin Beat Heart ve Beat Sleep model akıllı saatleri telefonunuza entegre bir şekilde çalışıyor. Bu model Uyku verilerini toplama, harcanan kalori miktarını belirleme, atılan adım sayısını hesaplayarak, kalp atış hızını gösterme ve bunları analiz etme işlevi görüyor.

Serinin su sporları yapanlara yönelik ürünü 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip olan Beat Swim. Bu akıllı saat, uyku verilerinin analizi ve kalori hesaplamanın yanısıra atılan kulaç sayısı ve alınan mesafeyi kaydetme özelliği taşıyor.

SBS Go Life serisinde, ip atlamak isteyenler için üretilen Skip Rope ile atlama sayısı ve harcanan kalori miktarı hesaplıyor. Skip Rope, klasik ip atlamadan farklı olarak ortası boş olarak kullanıldığı için dar alanlarda ip atlamaya imkânı sağlıyor.

yeni-giyilebilir-teknoloji

Kalori yakmak isteyenler için ürettiği ikili dambıl seti ile antrenman sırasındaki kas hareketlerine ilişkin bilgi ve yakılan kalori miktarınıza akıllı telefonunuzdan Go Life uygulaması ile ulaşabilirsiniz. 700’er gram ağırlığındaki bu dambıllar akıllı telefonlarla senkronize bir şekilde çalışıyor.

Bisiklet kullananlar için üretilen, su geçirmeyen SBS Bike Monitor, bisikletin önüne ve arkasına takılarak etkinliğin mesafesini, temposunu ve hızını kaydediyor.

Türkiye’de, SBS distribütürü Aksoy Bilişim’le pazara sunulan SBS Go Life ürünlerinin satışı, Turkcell Flagship mağazaları, turkcell.com.tr ve ülke genelindeki seçkin aksesuar mağazaları yoluyla gerçekleştiriliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.