Sermaye Piyasaları Kongresi toplanıyor

Dünyanın ünlü ekonomistlerinden Marc Faber ve Mark Yeandle de kongre vesilesiyle İstanbul’a gelecek ünlüler arasında yer alıyor

btbilgi

Her geçen yıl daha da küreselleşen Sermaye Piyasaları Kongresi, bu kez, 4-6 Kasım 2016 tarihlerinde Wyndham Grand Hotel & Convention Center Levent İstanbul’da toplanacak. Dünyanın ünlü ekonomistlerinden Marc Faber ve Mark Yeandle de kongre vesilesiyle İstanbul’a gelecek ünlüler arasında yer alıyor.

Bu yıl Sermaye Piyasaları Kongresi’ne Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Uluslararası Menkul Kıymetler Genel Sekreteri Paul Andrews, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Genel Sekreteri Osman Akyüz, Dünya Bankası Küresel İslami Finans Geliştirme Merkezi Başkanı Zamir Iqbal, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ve Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Gökhan Karasu gibi önemli isimlerin de katılması bekleniyor.

Sermaye Piyasaları Kongresi her geçen yıl daha büyük bir katılımla uluslararası kimliğini pekiştiriyor

Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Ceylan Pirinççioğlu’nun sunumunu takiben Yemek Sepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın da başarı hikâyesini anlatmak üzere sahne alacak. Ali Poyrazoğlu’nun stan-up gösterisinin yanı sıra dünyanın dört bir yanında toplanıp İstanbul’a gelen kurul üyeleri iki gün Türkiye’yi ve Türkiye ekonomisini inceleyecek.

İstanbul’un finans merkezi olarak ayrıca tartışılacağı bu etkinlik Türkiye’nin kongre turizmine bakışı açısından da büyük bir önem taşıyor. Halkbank, İş Yatırım, Invest Az, Yapı Kredi Yatırım, Ziraat Katılım, Turkish Yatırım, Deutsche Bank, Swissquote, Saha Rating, SAXO Capital Markets, Standard&Poor’s (S&P), Halk Yatırım, Garanti, Türkiye Sigortalar Birliği ve Ata Online gibi kurumlar, Sermaye Piyasası Kongresi’ni destekleyen sponsorlar arasında yer alıyor. Kongrede hisse senedi, tahvil-bono, yatırım fonları, kira ve gayrimenkul sertifikaları, forex, türev ürünler, enerji ve emtia, start up gibi güncel yatırım, girişim ve piyasa başlıkları bütün boyutları ile ele alınacak.

Yorumlar
btbilgi
[fbcomments]
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.