Google bulut uygulamalarını G Suite altında topladı

btbilgi

Google bulut servisleriyle insanları günlük yaşamında ve işlerinde kuşatma peşinde. Yeni yapay zeka platformu ile kullanıcılara gelişmiş çözümler sunmayı hedefliyor

Google bulut hizmetlerini kendi G harfi altında yeniden markalayarak yeni bir çıkış yaptı. Google’da bulut hizmetlerinden sorumlu yönetici Diane Greene, G Suite tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, uzun bir süredir isim arayışında olduklarını ifade etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Google Cloud altyapısının iyileştirilmesi için 2015 yılında 9.9 milyar Amerikan Doları harcama yapıldı. Yetkililer bu yatırımlarla Google’ın ağ altyapısı ile analitik beceriler konusunda rakiplerinden ciddi anlamda farklılaştığına dikkat çekti. G Suite altında konuşmayı yazıya çevirebilmek gibi özelliklere sahip ve yapay zeka modelleri ile desteklenen çeşitli servisler sunuyor.

En son olarak Google’ın bulut tabanlı yapay zeka platformu Google ML’in beta sürümü de tüm kullanıcılar için kullanıma hazır olduğu bildirildi. Açıklama yapan yetkililer, geçmişte yalnızca dünyanın önde gelen yapay zeka uzmanlarının makine öğrenim çözümleri (machine learning) geliştirebileceğini, Google sayesinde bundan sonra ortalama bir işletme kullanıcısının da kısa sürede başarılı çözümler oluşturabileceğini iddia ediyor.

Yorumlar
btbilgi
[fbcomments]
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.