btbilgi

Dünyanın en eski otomobil fuarlarından biri olan Paris Otomobil Fuarı’nda markalar yeni modellerini ve teknolojilerini tanıtıyor. Toyota C-HR’ı tüm ayrıntılarıyla tanıtırken Dacia Duster da yeni otomatik vitesle görücüye çıktı

Toyota’nın C segmenti Crossover sınıfında ürettiği yeni aracı C-HR kasım ayı itibari ile yollarda görmeye başlayacağız. Üretimi Türkiye’de gerçekleşecek olan Toyota C-HR bugünlerde Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı.  Türkiye’de şirketin üretim hatlarında çıkmaya başlayacak ve satışa sunulacak Toyota C-HR Toyota mühendisliğinin en son ve en iyi örneklerinden biri olarak gösteriliyor.

araba-fuari

1.2 turbo benzinli, 1.8 hibrid ve 2.0 benzinli olmak üzere üç farklı motor seçeneğiyle pazara çıkması beklenen Toyota CH-R ürün gamının zirvesinde yer alan 2.0 litrelik motor ise 150 DIN/HP güce sahip olacak. 1.2 turbo versiyonu, 6 ileri manuel vitesli önden çekiş veya CVT otomatik şanzımanlı dört tekerlekten çekişli olmak üzere iki farklı şanzıman ve çekiş tipiyle üretilecek. 1.8 hibrid versiyonu CVT şanzıman ve önden çekiş gücü sağlarken, 2.0 litrelik motorlu model ise CVT şanzıman ve önden çekişli olarak tüketicilerin ilgisine sunulacak.

toyota-c-hr

Dacia Duster EDC otomatik vites ile yenilendi
Dacia bu sene Paris otomobil fuarına Logan MCV, Sandero ve Duster EDC otomatik vites versiyonu ile katılıyor. Farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunan Dacia kullanıcılarının memnuniyetini özellikle dizel motorlarla sağlıyor. Bunun yanında yeni geliştirdiği otomatik vites EDC teknolojisini de fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunmuş durumda.

Duster bu kez ilk olarak altı vitesli çift kavramalı EDC otomatik vites kutusu ile otomatik vitesin rahatlığının yanı sıra yakıt tasarrufu ve düşük karbondioksit salımının avantajları öne çıkıyor. EDC’de yokuş kalkış desteği sunuluyor. Yokuş çıkarken EDC kontrol ünitesi frenleri devreye sokuyor ve böylece araç geri kaymadan ileri hareket için gereken süreyi sürücüye kazandırıyor. EDC vites kutusu Duster dCi 110 bg S&S motora sahip 4×2 Laureate versiyonu ile sunuluyor.

duster

2014 yılında lanse edilmesinden itibaren satış grafiği ve beğeni oranı sürekli artan Dacia 391 bin adetlik satış oranı ile yeni bir rekor kırdı. Türkiye’de ise ağustos ayı itibariyle gerçekleşen yaklaşık 27 bin adet araç satışı ile toplam pazarda sekizinci sırada yer alıyor.

Volvo ve TomTom navigasyonda ortak
Alanında lider firmalardan olan Volvo Trucks, navigasyon desteği için yine alanında lider bir firma olan TomTom ile anlaştı. Yenilikçi anlayışla ve kullanıcı dostu ara yüzleri ile sektör tarafından hep takdir görmüş TomTom artık Volvo kullanıcılarına hizmet verecek.

“TomTom dünyanın en büyük ağır kamyon markalarından biri olan Volvo Trucks ile çalışmaktan memnuniyet duyuyor” şeklinde açıklama yapan TomTom Otomotiv Genel Müdürü Antoine Saucier yaptıkları anlaşmanın Volvo Trucks müşterilerine özel ve memnuniyet verici olacağını belirtti.

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.