btbilgi

Jüpiter’in sırlarını 20 ay  boyunca araştıracak Juno uzay aracı ile sürekli iletişim NASA’nın derin uzay ağındaki yer istasyonları tarafından sağlanacak. Juno’dan veri, görüntü almak ve kontrol komutları göndermek üzere, 70 metrelik parabolik  üç tane anten,  dünyanın çevresindeki stratejik noktalara yerleştirildi.

Bu antenlerin hassas konumlanması da yüksek performanslı hidrolik motorlar ile sağlanıyor. Bosch Rexroth’un Türkiye’de ürettiği  bu hidrolik motorlar ile konumlanarak  Juno’yu takip edecek.  Antenler Yaklaşık 1 ışık saati uzakta(1 milyar kilometreden fazla) Jüpiter’in yörüngesinde dolaşan Juno’yu desteklemek için gerekli olan yüksek veri iletim hızlarını sağlıyor.

Tamamı Türk mühendislerinin eseri olan motorlar Bursa’da üretildi

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, söz konusu 17 motorun, tamamı Türk mühendislerden oluşan 4 kişilik ekip tarafından Bursa’da bulunan Bosch Rexroth Fabrikasında üretildiğini açıkladı. Young, “Ekibimiz, her bir parçayı tek tek özel ölçümlerden ve işlemlerden geçirdi.1474650639_bosch_nasa__1_ Daha önce Bosch Grubu’nun ana fabrikası Elchingen tarafından gönderilen bu üniteleri, ilk defa Bursa Fabrikasında üreterek Amerika’ya sevk ettik” dedi. Young “Bugün Türkiye Bosch için önemli bir üretim, Ar-Ge ve ihracat üssü. 4 Ar-Ge Merkezimizde 537 kişi, yeni teknolojiler geliştirmek için çalışıyor. Bosch’un Türkiye’deki tüm birimleri başarılı işlere imza atıyor. Bu özel projelerin devamının geleceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.