btbilgi

Citroën, Paris Otomobil Fuarı’nda farklı konseptlerdeki araçlarını tanıtıyor. Düşük yakıt tüketimi ve iyileştirilmiş yol tutuşu sağlayan Cxperience Concept, 22 inçlik 5 kollu alaşım jantları ve geriye doğru açılan arka kapılarıyla öne çıkıyor. Cxperience Concept’ın gövdesinde yer alan adaptif hava kanalları aerodinamik bir yapı sunuyor.

Plug-in hibrid bir güç yapısına sahip Cxperience Concept, 150 ve 200 HP arasında güç üreten benzinli motor 80 kW’lik elektrikli bir motor ile destekleniyor. Elektrikli olarak da ilerleyebilen araç 60 kilometrelik menzili 0 emisyon ile aşabiliyor.

Citroën C3 WRC
Citroën C3 WRC

C3 WRC yaklaşık 380 HP gücünde. Ön ve arka tamponlarında çok gelişmiş aerodinamik özellikleri barındıran aracın genişliği 1875 mm’de sınırlı ve arka tavan spoyleri, geriye doğru uzatılarak daha etkin bir yere basma kuvveti uygulanıyor.

Beş kapılı yeni Citroën C3, 3.99 metre uzunluğuyla kompakt ve pratik yapısını koruyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma özellikli anahtarı barındıran yeni C3’ün tüm fonksiyonlarına, ergonomik kullanım sunan 7 inçlik ekrandan erişilebiliyor. Dikiz aynasının arkasına yerleşimli bir HD kamera sistemi olan Citroën ConnectedCam gibi son teknolojiler ile donatılan Citroën C3’ün gelişmiş sürücü destek sistemleri ses tanıma özellikli 3D navigasyon, geri vites kamerası, şerit değiştirme uyarısı ve kör nokta uyarısı içeriyor.

 

Citroën C3
Citroën C3

Dinamik yol tutuşu ve 5.1 lt/100 km’lik “Sınıfının En Düşük” yakıt tüketimi ile verimlilik sağlayan “Jumpy SpaceTourer”, 17 inç alaşım jantlar ve çift renkli gövde seçenekleri ile Yeni C4 Picasso, darbe sönümleme, gövde stabilitesi, akustik kalitesi C4 Cactus, C4 Cactus Rip Curl ve elektrikli E-Mehari de Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak diğer araçlar arasında geliyor.

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.