btbilgi

Akbank ve Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu işbirliği ile gerçekleştirilen “Akbank Girişimci Geliştirme Programı” başvuruları 16 Ekim 2016’ya kadar devam edecek. 2003 yılından beri devam eden ve Endeavor, Kagider ve Inovent tarafından da desteklenen Akbank Girişimci Geliştirme Programı’na Türkiye’de kurulmuş şirketlerin yönetiminde aktif olan bir ortağı veya üst düzey yöneticisi başvurabilecek.

Programda yapılacak değerlendirme ve seçim sürecinde; projelerin yarattıkları katma değer, ne kadar inovatif oldukları, kat ettikleri yol, büyüme potansiyelleri ve hedefleri gibi konular göz önünde bulundurulacak.

Eğitimlerinin 14-18 Kasım 2016 tarihlerinde Sabancı Üniversitesi Karaköy Minerva Palas’ta düzenlenecek Akbank Girişimci Geliştirme Programı kapsamında girişimcilere, beş gün süren ve büyüme yolculuklarında bilmeleri gereken onuları içeren dersler verilecek. Strateji, inovasyon, pazarlama, operasyon, finans, insan kaynakları, hukuk, fikri mülkiyet ve kamu destekleri konularının yer alacağı program sonunda katılımcılara Sabancı Üniversitesi tarafından sertifika verilecek.

Programı bitirenler kapanış konuşmasını da “Türkiye’de her sorun bir fırsattır” diye yaklaşan Eve Biri Lazım, Çaycı ve PayPad gibi ses getiren girişimlerin sahibi Veysel Berk’den dinleyecek.

“Desteğimiz sadece finansmanla sınırlı değil, değer katan birçok çözüm sunuyoruz”

Programa ilişkin bilgi veren Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, ekonomik büyümeye dinamizm ve ivme kazandırmak için girişimcileri desteklemenin büyük önemi olduğuna işaret etti ve ekledi:

“Girişimcilik ve yenilikçilik ekonominin önemli unsurları arasında yer alıyor; verimliliği artırırken, büyümeye hız kazandırıyor ve dolayısıyla yeni iş olanakları yaratıyor.”  Oğuz, Akbank olarak, ülkemiz için değer yaratma misyonumuzu girişimcilik alanında yaptığımız projelerle güçlendiriyoruz derken, buradan hareketle, ülkemizde girişimcilik kültürünün daha da yaygınlaşması, daha fazla girişimci yetiştirilmesi ve girişimciler için fırsatların artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple, girişimcilere bir yandan her türlü bankacılık ürün ve hizmetlerini götürürken, bir yandan da sürdürülebilir büyümelerini sağlamak için danışmanlık ve eğitim destekleri veriyoruz. Bu amaçla, Sabancı Üniversitesi ile birlikte Akbank Girişimci Geliştirme Programı’nı hazırladık. Çok sayıda girişimci arasından belirlenecek 50 girişimcimiz, bu yıl da bir tür mini MBA programı niteliğindeki bu eğitime katılacak. Akbank Girişimci Geliştirme Programı’nı tamamlayan girişimcilerimiz, geleceğe daha güvenle ilerlemeleri için sağlıklı büyümenin yollarını ve yöntemlerini öğrenecek”.

Programda Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri ve iş dünyasında konusunda uzman isimler:

Program kapsamında; Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi  Dilek Çetindamar “KOBİ’lerde İş Planı & İş Modelleri”, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Cenk Kocaş “KOBİ’lerde pazarlama ile değer yaratma”, Yalın Enstitü’den Uzman Hüsrev Yaman “KOBİ’lerde Operasyonlar, Yalın Üretim & Yönetim ile rekabetin önüne geçme”, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Berna Beyhan “KOBİ’lerde Strateji & İnovasyon ile fark yaratma”, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Yiğit Atılgan “KOBİ’lerde doğru finans yönetimiyle büyüme”, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Arzu Wasti “KOBİ’lerde liderlik ve insan kaynakları yönetimi”, Diffusion Capital Partners Kurucu Ortağı Ömer Hızıroğlu “KOBİ’ler için Hukuk & Fikri Mülkiyet”, Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu kamu fonları uzmanı Başar Kaya “KOBİ’ler için Kamu Destekleri” konu başlıklarına değinecek.

2003 yılından beri devam eden ve Endeavor, Kagider ve Inovent tarafından da desteklenen Akbank Girişimci Geliştirme Programı; girişimcilere başarılı, verimli bir işletme kurmalarını sağlayacak sağlam bir altyapı sunabilmek, gerekli eğitimleri vermek ve uygulamalı proje çalışmaları gerçekleştirmek için planlandı. 13 yıl önce ilk uygulaması gerçekleştirilen proje, dünya örneklerinin sonuç ve deneyimlerinden yola çıkarak Türkiye koşullarına göre tasarlandı ve süreç içinde sürekli geliştirildi.

Program; girişimciliğe adım atmış/bir süredir faaliyette bulunan ve büyüme aşamasına gelen girişimcilere büyümeyi nasıl gerçekleştireceği konusunda bilgi birikimi kazandırmayı amaçlıyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.