btbilgi

İnternet video ağı Netflix bugün itibarıyla Türkçe hizmet vermeye başladı. Aylık üyelik ücreti 15,99 TL’den başlayan web hizmeti, Türk Lirası ve Türkçe dil desteği ile çok sayıda Türk dizisini ve filmini de içerikleri arasına ekledi. İlk yerli telekomünikasyon ortağı olarak mobil hizmet sağlayıcısı Vodafone ile anlaşma imzalayan Netflix, Türk televizyon üreticisi Vestel ile de de işbirliğini açıkladı.

Şirketten yapılan basın açıklamasına göre içeriğinin yüzde 80’i halihazırda Türkçe dublajlı veya altyazılı olan Netflix, Vodafone ile Ekim 2016 sonuna doğru geniş kapsamlı iş ortaklığını başlatacak.

Netflix Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Reed Hastings konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Tamamen Türkçeleştirilmiş bir Netflix sunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Netflix, Türkiye’de hem Netflix’in orijinal içeriklerini hem de Türkiye içinden ve dışından alınan içerikleri koleksiyonuna ekleyerek büyümeye devam edecek.”

Mobil ağ üzerinden üyelerin kullandıkları veri miktarını daha iyi yönetmesine yardımcı olan mobil veri kontrolleri ile Netflix, onlara daha fazla seçenek sunabiliyor. Mobil ve geniş bant internet bağlantı hızını kontrol etmek için ise kullanımı kolay bir web sitesi olan fast.com ile müşterilerinin hizmetleri denetleyebilmesi için ilave bir araç sunuyor.

Türkiye’deki kullanıcılar, www.netflix.com/tr adresinden kaydolarak Netflix’i bir ay boyunca ücretsiz olarak deneyebiliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.