btbilgi
UNDP Game of Thrones’un Jaime Lannister’ini elçi olarak atadı
UNDP Game of Thrones’un Jaime Lannister’ini elçi olarak atadı

Danimarkalı aktör, İyi Niyet Elçisi olarak Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için destek ve farkındalık yaratma konularına odaklanacak. Küresel Hedefler olarak da bilinen bu hedefler, yoksulluğun ortadan kaldırılması, eşitsizlikle mücadele ve iklim değişikliğine son vermek yönünde evrensel bir çağrı niteliğinde.

Coster-Waldeau da böylelikle aralarında pek çok tanınmış oyuncu, sporcu ve hatta ünlü aşçıların da bulunduğu UNDP İyi Niyet Elçilerinin arasına katılmış oldu.

Küresel Hedefler Nedir?
Dünyanın 2030 yılına kadar bir planı var: Birleşmiş Milletler’in belirlemiş olduğu Küresel Hedefler olarak adlandırılan bu planda açlığı sonlandırmak, iklim değişikliğini geriye çevirmek ve eşitsizliklerle savaşmak yer alıyor.

Eylül 2015’te 193 ülke tarafından kabul edilen Küresel Hedefler her yıl Eylül ayında bir kampanya ile daha geniş kitlelere anlatılıyor. Bu temel hedefinin yanı sıra her yıl Eylül ayında Birleşmiş Milletler Genel Kurul açılışı sırasında dünya liderlerinin Küresel Hedefler ile ilgili vermiş olduğu sözleri yerine getirmek için gündemlerine girmesini sağlamak.

Bunun için sürdürülebilir kalkınma için harekete geçmek, farkındalığı ve izlenebilirliği arttırmak amacıyla, bu yıldan itibaren, Eylül ayında kimsenin geride bırakılmadığı bir dünya hedefi için 14 yıllık bir geri sayıma başlatılıyor.

Küresel Hedefler haftasına destek olabileceğiniz 7 yol
#KüreselHedefler haftası çerçevesinde18-24 Eylül 2016 tarihleri arasında siz ne yapabilirsiniz? Sosyal Medyada bizi beğenin ve takip edin: @kureselhedeflerVideolarımızı izleyin ve paylaşın. project-everyone.org . Organizasyonlar:Sosyal Fayda Zirvesi’ne katılın ya da kendi #KüreselHedefler haftası buluşmanızı düzenleyin. Logolar: Ofisinizde Küresel Hedefler rozeti takın ya da ofisinizi Küresel Hedefler logolarıyla süsleyin: kureselhedefler.org .
Dünyanın en büyük dersini alın: worldslargestlesson.globalgoals.org “SDG Action” uygulamasını mobil cihazınıza indirin ve Küresel Hedefler mobil sitesini inceleyin: kureselhedefler.org. MyWorld2030.org adresinde kendi düşüncelerinizi dile getirin. #KüreselHedefler Haftası’na destek olmak için daha fazla bilgiyi ekteki belgede bulabilirsiniz. Bu belgeye aynı zamanda globalgoals.org üzerinden de erişebilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.