btbilgi

Şehrin gürültüsü içinde müzikle baş başa olmak isteyenler için kulaklık son derece önemli bir araç. Sony ve Sennheiser ekim ayında bazı yeni kulaklıkları pazara sunmaya hazırlanıyor.

Sony Extra Bass

Sony Extra Bass’ın ürün gamına eklediği MDR-XB70BT ve MDR-XB50BS Extra Bass kablosuz kulak içi kulaklık, yüksek enerjili neodimyum mıknatıslı 12 mm dinamik sürücüsü ile gücü ve hassasiyeti dengeleyerek güçlü kroslar ve etkileyici gitar soloları sunuyor.

Sony MDR-XB50BS EXTRA BASS Kablosuz Kulak İçi Spor Kulaklık

IPX4 Sıçrama koruması özelliği ile yağmurun altında özgürce müzik dinleyebilmenizi sağlayan MDR-XB50BS Extra Bass kablosuz kulak içi kulaklık, 4 Hz-24.000 Hz frekans tepkisi ve 8.5 saat pil ömrü ile motivasyon artıran anlar yaşatıyor.

Fiyatı: 79,99 USD


Sony MDR- XB70BT EXTRA BASS Kablosuz Kulak İçi KulaklıkSony MDR- XB70BT Extra Bass

9 saat pil ömrü, hafif ve esnek tasarımıyla MDR-XB70BT Extra Bass Kablosuz Kulak İçi Kulaklık, dahili mikrofon ve HD Ses desteği özelliklerine sahip.

Fiyatı: 79,99

product_detail_x2_desktop_PXC_550-sennheiser-01-1312Sennheiser PXC 550

Tek şarjla 30 saate kadar kullanım imkanı sunan Sennheiser PXC 550, kontrol kumanda entegreli kablosu sayesinde pili bittiğinde kablolu olarak da kullanılabiliyor.

PXC 550’ü kulağınızdan çıkardığınızda şarkı duruyor, katlandığınızda kulaklık kendini kapatıyor. Hibrid NoiseGard özelliği ile dış ortam gürültüsünü engelleyen Sennheiser PXC’nin CapTune desteği ile çok kaynaklı müzik listeleri oluşturabiliyorsunuz.

SoundCheck özelliği ile müziği dinlerken gerçek zamanlı ses ayarı yapabiliyorsunuz. Kulaklık kapsülüne entegre dokunmatik tuşlar, ses açma/azaltma, şarkı durdurma/geçme gibi fonksiyonlarının yanı sıra telefon çağrılarını yönetme imkanı da sağlıyor.

Fiyatı: 399,95 USD

Sony Signature MDR-Z1R

MDR-Z1R’nin sıvı kristal polimer kenarları yüksek çözünürlüklü seste 120 kHz’ye kadar çalma özelliği sağlıyor. 0,17 inç bağlantı kablosu, sağ ve sol ses sinyallerini dengeliyor.

4.4 mm Dengeli Standart Jack, 3.5mm Stereo Mini Jak ses çıkışı, altın kaplama oksijensiz bakır ana gövdesi, S-Master HX dijital amplifikatörü ile MDR-Z1R yaklaşık 33 saat pil ömrüne sahip.1472802569_Signature_Series_MDR_Z1R_TA_ZH1ES_NW_WM1Z_Mid (1)

70 mm HD sürücü ünitesi, kontrollü hava akışı ve yatay düzlem dalgalarına sahip doğal sesler yaratmak için ses alanını genişletiyor.

Dengelenen açıklığı sesteki parazitleri mininum düzeye indirirken yüksek çözünürlüklü ses kaynaklarının yeniden üretilmesini sağlıyor.

TA-ZH1ES yüksek çözünürlüklü kulaklık amplifikatörü, NW-WM1Z ve NW-WM1A, Walkman Yüksek Çözünürlüklü Ses çalar ile birlikte MDR-Z1R kulaklığın fiyatı 2 bin 300 USD.

Sony MDR-1000X kulaklık

1472732021_MDR_1000X_C_cw_Large

Sony 1000 X’in yeni geliştirilen Sense Engine  özelliği ile kulaklığın dışına avuç içinizi yerleştiriyorsunuz ve kulaklığı çıkarmadan ‘Quick Attention’ modunda dışarıdaki sesleri duyabiliyorsunuz.

Sıkıştırılmış müziğin yüksek çözünürlüklü sese yakın ses kalitesine yükseltilmesini sağlayan DSEE HX özelliği olan ilk kulaklık Sony 1000X, yeni geliştirilen kulak yastıkları ile optimize çift gürültü sensör teknolojisi ile öne çıkıyor.

Kişisel gürültü engelleme özelliği, yükseltilmiş filtreleme işlemi, 40 mm sürücü ünitesi, 4Hz-40.000Hz frekans tepkisi ile 1000X 20 saat pil ömrüne sahip.

Fiyatı: 399 USD

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.