btbilgi

Samsung Galaxy Note 7 piyasaya sürüldükten sonra patlayan ve aşırı ısınan telefonların haberleri yayılmaya başlamıştı. ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu hemen ürünü incelemeye aldı ve haftalar süren incelemenin sonucunda telefonların geri toplanmasına karar verdi. ABD’de 1 milyon üzerinde Galaxy Note 7’nin geri toplanması bekleniyor.

ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu yaptığı açıklamada “Eğer 15 Eylül 2016’dan önce bir Galaxy Note 7 satın aldıysanız hemen ürünü kapatın ve kullanmayın” uyarısında bulundu. Kullanıcıların ürünü satın aldıkları yere başvurarak yeni bir telefon veya para iadesi alabileceklerini belirten ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu, ürün piyasaya çıktığından beri 92 aşırı ısınan batarya sorunu rapor edildiğini ve 26 yanma olayının yaşandığını açıkladı.

Bu geri toplama Samsung’un imajını büyük ölçüde zedeleyecek. Firmanın hisseleri rekor seviyede düştü. 28 senedir borsada işlem gören Samsung böyle sert bir düşüş yaşamamıştı.

Telefonlarını değiştirmek için sıraya giren müşterileri uzun bekleme süreleri bekliyor. Samsung’un üretim kapasitesi bu kadar çok ürünü değiştirmek için yeterli değil ve değişim sürecinin haftalar sürebileceği tahmin ediliyor.

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
Eylem Cülcüloğlu, 1993 yılından bu yana bilişim ve iletişim teknolojileri alanında çalışmalarını devam ettirmektedir. 1999-2007 yılları arasında IT Business Weekly dergisinin yazı işleri müdürlüğü görevini üstlenmiş olan Eylem Cülcüloğlu, daha sonra pazarın önde gelen birçok BT firmasına içerik iletişimi danışmanlığı yapmıştır. Yüksek lisansını ise Utrecht Üniversitesi'nde yeni medya ve dijital kültür alanında tamamlamıştır.