btbilgi

Xbox One’ın yeni ince versiyonu Xbox One S’i Ağustos ayında piyasaya süren Microsoft, satışlarda Sony Playstation 4’ü geçti. Kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılanan Xbox One S, dahili bir güç kaynağına, 2TB dahili depolamaya ve oyunlara derinlik hissi veren High Dynamic Range teknolojisine sahip. Ürün ayrıca yeni kablosuz kumanda ile geliyor. Yeni kablosuz kumanda iki kat daha fazla kapsama alanına ve daha ergonomik bir tasarıma sahip.

Xbox One S’in en önemli özelliklerinden birisi  UHD Blu-ray diskleri oynatabilmesi. Playstation 4’de bu destek bulunmuyor. Xbox One S ayrıca 4K upscaling özelliğine sahip. Böylece HD içerikler 4K olarak yükseltiliyor bu da daha çarpıcı grafikler oluşturuyor.

Microsoft önümüzdeki seni Project Scorpio kod adlı yeni bir konsolu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 8 çekirdekli bir işlemciye, 4K ve VR desteğine, sahip olacak Scorpio merakla bekleniyor.

Kullanıcıların olumlu yorumlarını alan Xbox One S ülkemizde 1.899 TL’den satılacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
Eylem Cülcüloğlu, 1993 yılından bu yana bilişim ve iletişim teknolojileri alanında çalışmalarını devam ettirmektedir. 1999-2007 yılları arasında IT Business Weekly dergisinin yazı işleri müdürlüğü görevini üstlenmiş olan Eylem Cülcüloğlu, daha sonra pazarın önde gelen birçok BT firmasına içerik iletişimi danışmanlığı yapmıştır. Yüksek lisansını ise Utrecht Üniversitesi'nde yeni medya ve dijital kültür alanında tamamlamıştır.