MIT’den girişimcilere online kurslar

Eğitimim yarım kaldı, diye üzülmeyin. Dünyanın önde gelen üniversiteleri aklınıza gelebilecek hemen her konuda kurs açıyor. Massachusetts Institute of Technology (MIT) online kurslarından bazılarını sizin için derledik.

btbilgi

İş planlaması, finansman, yönetim ve pazarlama konusunda kaynak arıyorsanız dünyanın önde gelen üniversetelerinden MIT’nin sunduğu online kurslardan faydalanabilirsiniz.

MIT girişimci müfredatı
MIT’nin girişimcilere rekabetçi pazarda başarılı olmaları için sunduğu online kurslar inovasyon yönetimi, satış, fiyatlandırma ve dağıtım gibi konuları kapsıyor. Ders notlarını PDF formatında indirebiliyorsunuz.

İnovasyon yönetimi ve yöneticilik
İnovasyon sürecinin nasıl işlediğinin anlatıldığı kursun ana başlıkları inovasyon ve girişimciliği ödüllendiren örgütsel çevre yaratmak, inovasyonun iç ve dış kaynaklarını organize etmek ve etkili inovasyon için girişimcilere yön göstermek. İnovasyon stratejilerinin incelendiği kursta, şirketlerin teknolojik yenilikler ile nasıl başarı sağlayabilecekleri anlatılıyor.

Girişimciler için satış
Kursta gelişmiş pazarda teknik bir ürünün satışını yapmanın pratik ve taktiksel yöntemleri, satış gücünü yönetmek, satış ekibinin tazminat sistemini kurmak, bölge atamak, kriz yönetimi yapmak ve çözüm odaklı olmak anlatılıyor.

Girişimci şirketleri tasarlamak ve yönetmek
Kursta şirket yapısının ilkeleri, performans, liderlik, motivasyon, performans ölçümü, şirket yönetim sistemini tasarlarken analitik düşünme, kurum kültürünü oluştururken yöneticinin rolü, uzun vadede başarılı bir şirket kurmak için yapılması gerekenler anlatılıyor. Küçük işletmeler için insan kaynakları yönetimi ve örgütsel davranışların işlendiği kursta vakalar inceleniyor. Şirket kurmak, işletmek ve büyütmek istiyorsanız kurstan faydalanabilirsiniz.

Fiyatlandırma
Fiyatlandırma stratejileri ve taktiklerinin anlatıldığı kursta, fiyat esnekliği, rakip ürünlerin fiyatlarını önceden tahmin etme ve ekonomik değer analizi konuları işleniyor.

Tedarik Zinciri Yönetimi
Kursta, tedarik zinciri bileşenlerini kendi kurumunun koordinat sistemine entegre etmeye ve planlamaya önem veren global şirketler için tedarik zinciri stratejileri, risk havuzu, depo yönetimi gibi konular işleniyor.

 

Yorumlar
btbilgi
[fbcomments]
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.