btbilgi

Akıllı telefonunuzu sanal gerçeklik gözlüğünüzün içine yerleştirin ve farklı bir deneyime hazır olun… iOS ve ya Android işletim sistemli akıllı telefonlarınız ile birlikte kullanabileceğiniz sanal gerçeklik gözlüklerini Amazon’dan 60 sterlinin altındaki fiyatlardan satın almak istiyorsanız, size tavsiye edeceğimiz VR gözlüklerin özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Bu dünyada hipermetrop, miyop ve vertigoya geçit yok
Ritech Riem 3 Cardboard

Hipermetrop, miyop ve vertigo rahatsızlığı olanlar sanal gerçeklik deneyimini her gözlük ile istedikleri gibi yaşayamıyorlar. Ritech Riem 3 Cardboard Plastik 3D AR Artırılmış Sanal Gerçeklik gözlük, 58,30 mm çapında akrilik asferik ayarlanabilir lensi ile konfor sağlıyor. iOS ve Android işletim sistemleri ile 3.5”-6” inç ekran akıllı telefonlarla uyumlu VR gözlüğün ağırlığı 372 g. Telefonların yaydığı ısıyı en ideal şekilde dağıtabilecek hava çıkışlarına sahip Ritech Riem 3 Cardboard’ın mini Bluetooth kumandası tüm cep telefonları ile uyumlu.
Fiyatı*: 65 TL

Kulaklığı ile zekasını kullanan Bobo VR Z4 VR Gözlük

bobo-vr748g ağırlığındaki Bobo VR Z4 VR Gözlük 4,7″ – 6″ inç ekran akıllı telefonlar ile uyumlu. Bütünleşik hoparlör kalitesi ürünü farklılaştırıyor. 35 mm çapındaki büyük lensleri sayesinde üst düzeyde görüntü sağlan Bobo VR Z4’ün üzerinde kulaklık bulunduğu için ayrıca bir kulaklık takmanıza gerek kalmıyor. Gözlük üzerinde bulunan ses ayar düğmesi sayesinde telefonunuzu gözlük içinden çıkartmadan sesi arttırıp azaltabiliyorsunuz. Bobo VR Z4 modelinin alt tarafında bulunan buton manyetik algılayıcı görevi gördüğü için ayrıca bir Bluetooth kumanda almanıza gerek kalmıyor, uygulamalarınızı telefonu gözlük içinden çıkartmadan durdurup başlatabiliyor, bu butonu oyunlarda ve birçok farklı fonksiyonda kullanabiliyorsunuz.

Fiyatı*: 104 TL

Gözünüze uygun odak mesafesini kendi seçen Tepoinn VR (VR Shinecon)

vr-shinecon5.5 inçe kadar tüm Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlar ile uyumlu 380g ağırlığındaki VR Shinecon’u diğerlerinden ayıran özellik çift lensi ile görüntüyü netleştirerek gözünüze uyumlu odak mesafesinin seçilmesine izin vermesi. iPhone 6 plus kullanıyorsanız ya da gözlük takıyorsanız Tepinn VR gözlük sizin için doğru bir tercih olmayacaktır.

Fiyatı: £19.99

Adı gibi özgürlüğünüze yelken açacağınız Freefly VR ile selfie’de çekebilirsiniz

freeflyFreefly VR gözlük rakiplerinden farklı konumlanıyor. 295 g ağırlığındaki gözlüğün içerisinde kendi Android işletim sistemine sahip bir tablet bulunuyor. Böylece akıllı telefonunuzu gözlüğe yerleştirmenize gerek kalmıyor.
Freefly VR gözlük kablosuz kumandası ile farklı bir deneyim yaşatıyor. 120 derece açılı alan görünümü, 42mm lensi ile Freefly gözlük 6.1 inç’e kadar akıllı telefonlar ile uyumlu. Ayrıca Bluetooth 3.0 wireless oyun kumandası ile selfie fotoğraf da çekebiliyorsunuz.
Fiyatı: £42.70

Birden fazla hareketi deneyimleyebileceğiniz Merge VR Gözlük
merge-vr-660

Yumuşak, esnek köpük ile üretilen 340 gr ağırlığındaki Merge VR gözlük malzemesinden dolayı oldukça konforlu. Kullanımdan sonra kolayca temizlenebilen VR gözlük 7 inç’e kadar iOS ve Android akıllı telefonları ile uyumlu. Çift lensli Merge VR gözlüğün giriş sistemi ile sağ ve sol düğmeleri kullanarak iki farklı hareketi aynı zamanda deneyimleyebilirsiniz.
Fiyatı*: 155 TL

Size sanal gerçeklik dünyasında gerçekleştireceğiniz yolculukta iyi şanslar diliyoruz.

(*) Fiyatlar 19 Eylül 2016 tarihiyle yabancı kurlar üzerinden hesaplanmış yaklaşık değerlerdir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.