Hilton genç işsizlere odaklandı

Hilton dünyanın her yanından 1 milyon genç işsize ulaşma çabasında

btbilgi

Üniversitede her genç gibi bizler de hayata umut dolu bakardık. Tek derdimiz finaller, vizeler, yetiştirilmesi gereken projeler olurdu. Zamanı geldiğinde bir şekilde iş dünyasında yerlerimizi aldık. Ancak bugün çevremize şöyle bir baktığımızda önceki kuşakların bir parça daha şanslı hayata atıldığını görebiliyoruz.

Bugün Türkiye’de üniversite mezunu işsizlerin sayısı bir hayli fazla. Türk İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, 2016’nın ilk yarısında işsizlik oranı 0,2 puanlık azalış ile yüzde 11,1 seviyesinde gerçekleşti.

Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranının ise 0,4 puanlık azalış ile yüzde 13 olarak gerçekleştiği öngörülüyor. 15-24 yaş grubunu içeren genç işsizlik oranı 0,8 puanlık azalış ile yüzde 19,2 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 0,3 puanlık azalış ile yüzde 11,3 olarak gerçekleşti.

Açık Kapılar’ın hedefi 1 milyon genç
Genç işsizliğiyle mücadele eden Hilton “Açık Kapılar” programı kapsamında, 2019 yılına dek 1 milyon gence iş olanağı yaratmayı hedefliyor. Her yıl dünyanın dört bir yanındaki tesisleri ve genel merkezlerinde, Careers@Hilton Live: Otelcilik Ayında Gençlik başlığı altında düzenlenen faaliyetler ile bir yıl içerisinde 100 binden fazla gence ulaşan etkinliklere imza attı.

Etkinlikler gençlerin otelcilik sektörünün sunduğu fırsatlar hakkında bilgilendirilmek için ve istihdam yaratmak için düzenleniyor.

Sabancı Vakfı’nın hibe programları
Gençlere daha parlak bir gelecek için çalışmalarını sürdüren Sabancı Vakfı, gençlere, eğitim kurumlarından hibe programlarına, uluslararası işbirliklerinden burslar ve ödüllere uzanan geniş bir yelpazede sosyal yatırım yapıyor.

Gençlerin toplumsal hayata katılımlarını artırmak için pek çok kurum ve kuruluş destek veriyor.

Siz genç işsizler kulübü için neler yapıyorsunuz?

Yorumlar
btbilgi
[fbcomments]
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.