Kırılmayan telefon camına doğru…

Araştırmalara göre beş telefon kullanıcısından sadece biri cep telefonunu yere düşürmüyor

btbilgi

future-smartphones-will-be-tougher-thanks-to-corning-gorilla-glass-5Çok önemli bir görüşme yapacağınız bir zamanda aniden telefonunuz yere düşer ve eğer şanslı da değilseniz ekranınız paramparça olur. Telefonunuzu servise götürüp ekran camını değiştirtmekten başka çareniz yoktur. 130 yıllık deneyimi ile ısıya dayanıklı cam malzemeler üreten Corning’in raporuna göre, akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 85’i telefonlarını en az senede bir kere düşürüyor.

İşte buna bir çözüm üretmeye çalışan marka, akıllı telefonların ekranlarını korumak için Gorilla Glass’ın son sürümü Gorilla 5’i geliştirdi. Samsung, iPhone gibi birçok akıllı telefonda kullanılan çizilmeye dayanıklı Gorilla Glass 5, firmanın iddiasına göre telefonları düşmelere karşı rakiplerine göre dört kat daha fazla koruyor.

Gorilla Glass 5, 1.6 metrelik mesafeden düşen telefonlarınızın ekranını yüzde 80 oranında koruduğunu iddia ediyor.

Yorumlar
btbilgi
[fbcomments]
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.