Az disiplin sıkı vücut

Haftanın her günü kendinize ayıracağınız küçük bir zaman dilimi içinde yapacağınız bazı alıştırmalar bedeninize istediğiniz formu kazandırabilir

fitness
btbilgi

Her sabah aynaya baktığınızda kendinizi doğal olarak formda görmek istersiniz. Sıkı bir vücut ile kendinizi kelebekler gibi hafif hissetmeniz mümkün. Az yeyip, çok egzersiz yapmanın ödülü olarak kilo kaybederken bedeniniz istediğiniz forma girmeye başlar. İşte size küçük bir egzersiz takvimi.

Haftalık Sağlık Ajandası

Pazartesi
30 dakika eğimli yüzeyde koşu ve yürüyüş
Eğimli yüzeyde koşmak ya da yürümek, kalça ve arka bacakları sıkılaştırır. Kardiyovasküler egzersiz olduğu için de yağ yakmanızı sağlar.

Salı
Squat, lunge, mountain climber ve step up egzersizleri
Güçlü bacak kaslarına, fit ve sıkı vücuda sahip olmanıza yardım edecek egzersiz hareketlerinin her birini 15’er kez 4 set halinde yapın. Zamanla elinize su şişeleri ya da dambıl alıp alıp hareketleri bu ağırlıklarla yapın.

1470639474_Samantha_Clayton1

Çarşamba
Dinlenme ve esneme günü
Dinlenme günlerinde esneme hareketleri yapmanız ağrıyan kaslarınızı rahatlatacaktır.

Perşembe
Intevral antreman
Intevral antreman kısa sürede yağ yakıp sonuç almak için muhteşem bir yoldur. Dizleri karna çekme, şınav, mekik, ayakta oblik mekik, tek bacakla sıçrama, ip atlamadan oluşan her bir hareketi sırayla 45 sn boyunca yapın ve 15 sn dinlenin. Bunu 30 dakika boyunca tekrarlayın.

Cuma
Aktif dinlenme günü
Sabit egzersizler yağ yakmanıza destek olur. Hem eğlenceli hem de sağlıklı bir aktivite ile stres atmanızı sağlar. Bisiklete binin, yüzün ya da yürüyün. Yavaş hızda 1 saat boyunca spor yapın.

Cumartesi
Yoğun antereman günü
Cumatesi günü yoğun spor yapın. Bacak ve karın bölgenizi çalıştıracak egzersizler tercih edin. Kendinizi bir hafta önceki antemanlarınızdan daha fazlasını yapmak için motive edin. Limitlerinizi biraz zorlayacak egzersizler seçin.

Pazar
Dinlenme
Bu egzersiz programını, dengeli beslenme ile destekleyerek 6 hafta boyunca uygulayın. Kısa zamanda dengeli, sıkı ve güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Herbalife Global Fitness Eğitimi Direktörü Samantha Clayton’nın önerdiği egzersiz programını düzenli bir şekilde uyguladığınızda hayal ettiğiniz görünüme kolayca kavuşabilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
[fbcomments]
PAYLAŞ
blank
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre reklam sektöründe çalıştı. Şu an editör olarak hayatını idame ettiriyor. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek için uyanıyor. Kim ne yapmış, yeni ne olmuş, hangi araştırmalardan nasıl sonuçlar çıkmış merak ediyor. Derliyor, topluyor, sunuyor.